Režisérom prenosu z udeľovania Oscarov bude zasa Don Mischer
SITA
SITA

Režisérom prenosu z udeľovania Oscarov bude zasa Don Mischer

Režisér Mischer bude program režírovať už tretí rok po sebe.

BRATISLAVA 14. septembra - Režisérom televízneho prenosu 85. ročníka udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied bude Don Mischer. Vo štvrtok o tom informovali producenti prenosu Craig Zadan a Neil Meron.

Znamená to ďalšie pokračovanie spolupráce Don Mischer Productions s Akadémiou, súčasťou ktorej je okrem iného produkcia prenosu predoscarovej šou z červeného koberca alebo Governors Awards.

"Veľmi dlho sme dúfali, že budeme môcť pracovať s Donom Mischerom," uviedli v spoločnom vyhlásení Zadan a Meron, ktorí zároveň vyzdvihli Mischerovo "neprekonateľné nadanie a reputáciu".

Režisérom Oscarov bude už tretí raz po sebe

"Sme veľmi radi, že bude našim spolupracovníkom na 85. cenách Akadémie," doplnili. "Som naozaj nadšený, že budem tento rok znovu režírovať udeľovanie cien Akadémie a tiež sa teším na spoluprácu s takými kreatívnymi producentmi, akými sú Craig a Neil. Všetci v Don Mischer Productions sa tiež tešíme na produkovanie predoscarovej šou," komentoval novinku Mischer.

V úlohe režiséra udeľovania Oscarov sa Mischer predstaví už tretí raz po sebe, pričom na 83. a 84. ročníku pracoval aj ako producent a za réžiu oboch týchto šou ho nominovali na televíznu cenu Emmy. Minuloročný oscarový ceremoniál si vyslúžil celkovo osem nominácií na Emmy.

O tom, či nejaké z nich premení na víťazstvo, sa televízni a filmoví fanúšikovia dozvedia 23. septembra. Charlie Haykel a Juliane Hare z Don Mischer Productions budú opäť produkovať šou z oscarového červeného koberca a spoločnosť bude štvrtý rok po sebe spolu s Cheryl Boone Isaacs produkovať aj Governors Awards.

Režíroval aj inauguračný koncert Baracka Obamu

Mischer stál ako režisér a producent napríklad aj za inauguračným koncertom amerického prezidenta Baracka Obamu, udeľovaním cien Kennedyho centra, niekoľkými polčasovými prenosmi zo Super Bowlu alebo otváracími a záverečnými ceremoniálmi zimných olympijských hier 2002 v Salt Lake City a letnej olympiády v Atlante v roku 1996.

Produkoval aj hudobné špeciály s umelcami ako Bruce Springsteen, Beyoncé, Bono, Barbra Streisand, Justin Timberlake, Yo Yo Ma alebo Carrie Underwood.

Okrem iného má na svojom konte 15 cien Emmy, 10 Directors Guild of America Awards, dve NAACP Image Awards, Peabody Award a špeciálnu cenu Normana Leara za prácu v televízii od americkej asociácie producentov (PGA).

Nominácie v 85. ročníku udeľovania cien Akadémie vyhlásia 15. januára 2013. Slávnostné udeľovanie Oscarov sa bude konať 24. februára 2013 v hollywoodskom Dolby Theatre.

Informácie zverejnila oficiálna webová stránka Akadémie www.oscars.org.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…