Nitra dnes darovala krv, pridali sa aj herci z Divadla Andreja Bagara
TASR
TASR

Nitra dnes darovala krv, pridali sa aj herci z Divadla Andreja Bagara

Darovaná krv pomáha ľudom pri ťažkých úrazoch, nehodách, či závažných život ohrozujúcich ochoreniach, pri ktorých je od včasnej transfúzie často závislý život pacienta.

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Nitra 20. januára (TASR) – Desiatky ľudí dnes spoločne darovali krv v priestoroch Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre. Zimnú divadelnú kvapku krvi zorganizovala spoločnosť Kaufland v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, Národnou transfúznou službou, mestom Nitra a DAB.

„Chceme šíriť informovanosť o potrebe zapojenia čo najväčšieho množstva ľudí do bezpríspevkového darovania krvi. Pozitívnym príkladom našich zamestnancov chceme inšpirovať aj ďalších zamestnávateľov a ich zamestnancov, aby sa k nám pridali. Aj preto sme v rámci zatraktívnenia tejto aktivity zapojili do odberu obľúbených hercov nitrianskeho divadla,“ povedal hovorca Kauflandu Martin Gärtner.

Spoločnosť organizuje bezpríspevkové darovania krvi svojimi zamestnancami v rámci dlhodobej spolupráce so Slovenským Červeným krížom (SČK). V minulom roku sa darovanie krvi uskutočnilo v dvoch vlnách, na jar a na jeseň, pričom do akcie sa postupne zapojili zamestnanci z 12 slovenských miest. „Najviac ich darovalo krv v Košiciach a Trenčíne, celkové prvenstvo však jednoznačne patrí Košičanom, ktorí sa na vlastnú žiadosť zapojili do akcie v oboch vlnách,“ povedal Gärtner. Cieľom organizovaného darovania krvi je aktívne vyhľadávať a motivovať ľudí, najmä však nových darcov, aby sa zapojili do darovania krvi a stali sa tak poslami života pre tých, ktorí sa ocitli v ohrození života.

Darovaná krv pomáha ľudom pri ťažkých úrazoch, nehodách, či závažných život ohrozujúcich ochoreniach, pri ktorých je od včasnej transfúzie často závislý život pacienta. Na Slovensku je ročne potrebných až 180.000 jednotiek krvi. SČK sa dlhodobo angažuje v šírení osvety a nábore dobrovoľných darcov krvi, ktorí by dokázali zabezpečiť nevyhnutné množstvo krvi na pokrytie potrieb jednotlivých transfúznych staníc. „Projektom Daj pár deci počas pracovnej doby chceme motivovať zamestnávateľov, aby sa pripojili k tejto humánnej aktivite,“ povedala Silvia Kostelná z SČK, koordinátorka programov.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…