Bratislavský bál je pre všetkých, ukončí plesovú sezónu v Bratislave
TASR
TASR

Bratislavský bál je pre všetkých, ukončí plesovú sezónu v Bratislave

Hlavné mesto SR so svojím Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom (BKIS) pripravujú 14. ročník Bratislavského bálu.

Ilustračné foto. Foto: TASR

Bratislava 20. januára (TASR) – Hlavné mesto SR so svojím Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom (BKIS) pripravujú 14. ročník Bratislavského bálu. Uskutoční sa 7. februára v priestoroch Reduty pod záštitou primátora Bratislavy Iva Nesrovnala.

"Bratislavský bál je premostením minulosti a súčasnosti. Koncom 17. storočia bol na ňom Giacomo Casanova, takže máme na čo nadviazať. Je to kultúra na vysokej úrovni a podujatie zakončí plesovú sezónu. Na bál sa teším a už sa doma na pretancovanie pripravujem s manželkou. Tá je tanečnica a tak jej chcem stačiť," prezradil na dnešnej tlačovej konferencii Nesrovnal.

Zároveň dodal, že mesto nebude bál stať žiadne finančné prostriedky, pretože je zabezpečený sponzorsky. "Pozval som na bál primátorov Viedne, Brna, Budapešti a Prahy. Pozývam aj všetkých, ktorí majú radi kultúru, tanec a dobrú spoločnosť. Náš bál nie je žiadny snobizmus," povedal bratislavský primátor.

Riaditeľ BKIS a riaditeľ Bratislavského bálu Vladimír Grežo pripomenul, že podujatie je súčasťou mestského kultúrneho kalendára. "Tešíme sa, že bude pokračovať, lebo mu hrozil zánik. Tento bál poznáme ešte z čias Márie Terézie. Chceme, aby bol bálom mesta, spoločenskou udalosťou na zábavu aj na porozprávanie, preto bude vo viacerých priestoroch a s pestrým programom. Niektoré programové veci ešte tajíme," pripomenul Grežo.

Podľa organizátorov je to druhý najprestížnejší mestský ples a jeden z mála bálov dostupný pre verejnosť. Ponúkne hudbu, zábavu a tradíciu. Počas večera nebudú chýbať charakteristické prvky bálu, ako úvodná noblesa v podobe Tanca novicov. Opäť budú Polnočné noviny, tanec v maskách, polnočné prekvapenie aj udelenie Ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka ďalším osobnostiam. Vlani toto prestížne ocenenie získal ako osobnosť herec Milan Lasica a v kategórii Idea – počin roka katolícky kňaz Anton Srholec, ktorý sa stará o bezdomovcov.

"Dvom laureátom budeme 12. krát udeľovať cenu Bratislavská čučoriedka. Obaja sú páni a budú príjemne prekvapení aj oni sami, sú to velikáni vo svojom odbore," prezradila členka rady tejto ceny Katarína Rimóczyová.

O zábavu sa postarajú ukážky valčíkov a spoločenských tancov profesionálov i hudobné vstupy známych spevákov a skupín v troch zábavných priestoroch. Hviezdami bálovej noci budú dve domáce kapely: Vašo Patejdl so skupinou a Desmod. V hlavnej koncertnej sále bude účinkovať aj nový orchester Braňo Belorit Big Band so sólistami a Metropolitný orchester Bratislava. V divadelnej sále sa predstaví americký spevák žijúci vo Viedni Big John s hudobníkmi z Vienna Soul Society. Predstavia sa aj skupiny Starmania, Swin Gang a Silent Trio.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…