Nový bytový dom v Bojniciach už má svojich nájomcov
TASR
TASR

Nový bytový dom v Bojniciach už má svojich nájomcov

Celkové náklady na stavbu dosiahli 500.000 eur, podľa primátora Františka Táma bola výstavba nového nájomného domu potrebná.

Investorom výstavby domu na Jánošíkovej ulici je stavebná firma z Kanianky, radnica od nej plánuje čoskoro dom odkúpiť. V dome je 12 bytov, sú jedno-, dvoj- a trojizbové. Celkové náklady na stavbu dosiahli viac ako 500.000 eur. Na snímke nový bytový dom na Jánošíkovej ulici. Foto: TASR - Alexandra Moštková

Bojnice 3. januára (TASR) - Oneskorený vianočný darček v podobe nového bytu dostalo dnes od mesta Bojnice 12 nájomcov. Investorom výstavby domu na Jánošíkovej ulici je stavebná firma z Kanianky, radnica od nej plánuje čoskoro dom odkúpiť.

Na snímke vľavo primátor Bojníc František Tám a vpravo Marta Pernišová, konateľka firmy- investora stavby pri prestrihávaní pásky. Foto: TASR - Alexandra Moštková

"Do výstavby sme sa pustili v máji minulého roku, mali sme menší časový sklz, lebo administratívne záležitosti na obecnom úrade trošku dlhšie trvali. Keďže sa musí do 15. januára podať žiadosť na Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) a ministerstvo dopravy a výstavby, bola podmienka, aby sme dom skolaudovali do konca roku, čiže sme to úspešne skolaudovali a veríme, že ľudia tu budú spokojní," uviedla konateľka spoločnosti To-My-stav Marta Pernišová.

V dome je 12 bytov, sú jedno-, dvoj- a trojizbové. Celkové náklady na stavbu dosiahli viac ako 500.000 eur. "Cena za meter štvorcový je v zmysle zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania a nemohli sme ju prekročiť. To sme aj dodržali s tým, že mesto má vyčlenené vlastné zdroje na technickú vybavenosť," ozrejmila Pernišová.

V dome je 12 bytov, sú jedno-, dvoj- a trojizbové. Celkové náklady na stavbu dosiahli viac ako 500.000 eur. Na snímke kuchyňa v jednom z bytov. Foto: TASR - Alexandra Moštková

Podľa primátora Františka Táma výstavba nového nájomného domu bola potrebná. "Na mestskom úrade je ešte okolo 152 žiadostí na byty," podotkol.

K novým nájomcom v dome patrí aj Alica s bratom Martinom a mamou. "Na byt sme čakali 12 rokov, teda celý môj život. Je to pre nás veľký vianočný darček," povedala. Školáčka sa podľa jej ďalších slov najviac teší na vlastnú izbu.

Mesto podá žiadosť o dotáciu na ministerstvo dopravy a o úver na ŠFRB na prefinancovanie stavby už tento mesiac, o výstavbe ďalších podobných domov uvažuje. "Pokiaľ bude záujem a bude možnosť získať štátne prostriedky, prečo by sme nestavali, pre mladých ľudí," dodal Tám.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…