Akcia Dobrá novina pokračuje, koledníkov prijme aj prezident
TASR
TASR

Akcia Dobrá novina pokračuje, koledníkov prijme aj prezident

Koledníci Dobrej noviny pokračujú aj v týchto dňoch v koledovaní, navštevujú domácnosti po celom Slovensku.

Prezident SR Ivan Gašparovič (na snímke vľavo) prijal koledníkov Dobrej noviny 4. januára 2014 v prezidentskom paláci v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 2. januára (TASR) - Koledníci Dobrej noviny pokračujú aj v týchto dňoch v koledovaní, navštevujú domácnosti po celom Slovensku, vinšujú ľuďom šťastie a zdravie. Koledovanie, počas ktorého zároveň zbierajú finančné prostriedky na podporu rozvojových projektov zameraných na vzdelávanie, zdravotnú starostlivosť, zabezpečenie čistej pitnej vody a podporu detí v krajinách subsaharskej Afriky, vyvrcholí vo sviatok Zjavenia Pána - Troch kráľov 6. januára.

"Pred pár dňami, 29. decembra, sme na pozvanie našej partnerskej organizácie v Rakúsku - Dreikönigsaktion (Trojkráľová akcia) navštívili so skupinkou koledníkov Dobrej noviny zo Slovenska aj rakúskeho prezidenta Heinza Fischera vo Viedni. Naše deti tam spievali spolu so šiestimi skupinkami rakúskych koledníkov," povedal dnes pre TASR spoluzakladateľ a riaditeľ programu Dobrá novina Marián Čaučík. Ako dodal, rakúsky prezident v príhovore pripomenul 20. výročie Dobrej noviny a ocenil, že sa tento program na Slovensku už dlhodobo úspešne realizuje a stretáva s podporou ľudí.

Čaučík zároveň informoval, že koledníkov Dobrej noviny prijme 13. januára o 11.00 h v Prezidentskom paláci aj slovenský prezident Andrej Kiska.

Kolednícka akcia Dobrá novina, ktorú organizuje Hnutie kresťanských spoločenstiev detí - eRko v spolupráci s katolíckymi farnosťami, sa prvý raz uskutočnila na Slovensku na Vianoce 1995. Vtedy koledovalo 2366 detí a 586 dobrovoľníkov (sprevádzajúcich osôb) v 104 mestách a obciach. Vykoledovali spolu 1.123.718 slovenských korún. Túto sumu použili na výstavbu šiestich tried základnej školy pre deti zo slumu v kenskom hlavnom meste Nairobi.

V 19. ročníku, na prelome rokov 2013/2014, koledovalo už 21.433 detí a 5304 sprevádzajúcich osôb v 1244 mestách a obciach SR, vyzbierali spolu okolo 858.000 eur. Spolu s individuálnymi darmi predstavoval výnos zo zbierky z 19. ročníka Dobrej noviny 908.740 eur.

Na verejnú zbierku Dobrá novina, registrovanú Ministerstvom vnútra SR, možno prispieť počas celého roka na číslo účtu 2940457894/1100 Tatrabanka Slovensko. Do konca januára 2015 môžu záujemcovia pomôcť aj zaslaním darcovskej SMS v hodnote dve eurá na číslo 877 s textom DMS DOBRANOVINA.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…