Dobré noviny
Slovenskí tenisti sa začali pripravovať na Portugalsko
SITA
SITA

Slovenskí tenisti sa začali pripravovať na Portugalsko

Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloš Mečíř má k dispozícii kvarteto Martin Kližan, Lukáš Lacko, Filip Polášek a Michal Mertiňák.

BRATISLAVA 10. septembra - Slovenskí tenisti v pondelok odštartovali spoločnú prípravu na stretnutie s Portugalčanmi 14. - 16. septembra na tvrdom povrchu Premier Court v Aegon aréne NTC v Bratislave v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov.

Šéf realizačného tímu SR Miloslav Mečíř dal dôveru kvartetu Martin Kližan, Lukáš Lacko, Filip Polášek a Michal Mertiňák.

"Ako prvý začal s prípravou Lukáš Lacko. Chlapci, ktorí prišli neskôr, sa chceli aklimatizovať a trochu si oddýchnuť. Pripravuje sa s nami aj náhradník Andrej Martin. V pondelok predpoludním sme absolvovali prvý tréning, všetko šlo hladko, atmosféra je veľmi dobrá, som spokojný. Bodaj by to tak pokračovalo," zaželal si na pondelňajšej tlačovej konferencii v bratislavskom NTC Miloslav Mečíř.

Portugalčania nie sú kompletní

Frederico Gil zo zdravotných dôvodov nebude k dispozícii Portugalčanom na stretnutie so Slovákmi.

Do kádra kapitána Pedra Cordeira pribudol 18-ročný debutant Joao Domingues.

Zvyšok kádra tvoria Joao Sousa, Gastao Elias a Pedro Sousa.

Už dávnejšie je známe, že proti SR nenastúpi rekonvalescent po operácii kolena Rui Machado.

Práve Machado a Gil boli strojcami vlaňajšieho marcového triumfu Portugalčanov 4:1 nad Slovákmi na antuke v Cruz Quebrade pri Lisabone.

"Súper sa nikdy nemá podceniť, veď určite nepredá kožu lacno. Už viackrát sme sa o tom presvedčili," pripomenul Mečíř. "Treba bojovať od začiatku o každú loptu. Určite to nebude ľahké, záležať bude na prvých setoch, ako si naši hráči zvyknú na súperových \'neznámych\' tenistov," dodal.

Máme perspektívny tím

Slováci majú proti Portugalčanom výhodu domáceho prostredia a voľby povrchu na základe pravidla o reciprocite.

V marci 2011 prehrali v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny na antuke vonku v Cruz Quebrade pri Lisabone 1:4. Predtým v roku 1996 v Trnave zvíťazili 5:0.

"Hráme doma na \'harde\', Portugalčania nie sú v ideálnom zložení, tak dúfam, že zvládneme tento dôležitý súboj. Chceme sa udržať v tejto skupine a potom zabojovať o postup vyššie," uviedol Martin Kližan. Lukáš Lacko doplnil: "Začíname mať perspektívny tím, s ktorým sa môžeme dostať do svetovej skupiny." Deblistu Filipa Poláška trápia drobné zdravotné problémy, verí však, že do súboja bude plne pripravený, "Pricestoval som v piatok ráno, aklimatizácia prebehla bez problémov. Okrem nachladnutia som pociťoval aj chrbát, ale verím, že s pomocou lekára a fyzioterapeuta sa dám dokopy. Stále je relatívne dosť času," uviedol Polášek.

Hlavným rozhodcom zápasu Slovensko - Portugalsko bude legendárny 76-ročný britský tenisový funkcionár Alan Mills. Vstupenky na piatkovú i nedeľňajšiu singlovú časť programu stoja zhodne 10 eur.

Na sobotňajšiu štvorhru majú lístky hodnotu 5 eur. Hrať sa bude v piatok od 15.00 h a počas víkendu so začiatkom o 14.00 h. Vstupenky sú k dispozícii prostredníctvom siete www.tiposticket.sk a na recepcii NTC. Hrať sa bude pod zatiahnutou strechou.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…