Režisér James Cameron premýšľa nad prequelom Avataru
SITA
SITA

Režisér James Cameron premýšľa nad prequelom Avataru

Režiséra Jamesa Camerona láka predstava filmu o prvých expedíciách na fiktívnu planétu Pandora, ktorú predstavil vo svojom filme Avatar.

BRATISLAVA 9. septembra - Režisér James Cameron pre MTV News prezradil, že by divákom rád ukázal udalosti, ktoré predchádzali deju jeho filmového hitu Avatar (2009).

Svoju víziu vysvetlil v reakcii na medializované informácie, že chce nakrútiť až tri pokračovania tejto snímky. "Mám nápad na štvrtý film. Zatiaľ som to nedal na papier, ale malo by to byť o prvých expedíciách na Pandoru a o tom, ako sa zničili vzťahy medzi ľuďmi a národom Na'vi a aké to bolo - byť prieskumníkom a žiť v tom svete," vyjadril sa.

Prequel jeho plánovanej trilógie je podľa neho logický. "Jediné, čo budeme môcť spraviť, je vrátiť sa späť a pozrieť sa, aké to bolo počas prvých expedícií," vyhlásil. Predtým ho však čakajú ešte dva Avatary, ktoré nadväzujú na úspešnú jednotku.

Cameron momentálne píše scenár, čo je podľa neho veľmi náročné. "Viete, Peter Jackson to mal ľahké, on už mal knihy. Keby som mal stroj času, mohol by som sa presunúť do budúcnosti, pozrieť si filmy a vrátiť sa späť, ale ja ho nemám!" neodpustil si narážku na režiséra trilógie Pán prsteňov 2001, 2002 a 2003).

Avatar

Avatar z roku 2009, v ktorom si zahrali Sam Worthington, Zoe Saldana, Michelle Rodriguez či Sigourney Weaver, sa stal finančne najúspešnejším filmov všetkých čias. Sci-fi snímka, ktorá si na konto pripísala takmer 2,8 miliardy dolárov, sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti.

Ochrnutého vojnového veterána Jakea Sullyho vyšlú na planétu Pandora, ktorú obýva ľuďom podobný národ Na\'vi s vlastným jazykom a kultúrou. Jake Sully je členom expedície, ktorej cieľom je ťažba drahého minerálu.

Pobyt pre človeka je na Pandore možný až po vytvorení hybridu Avatara, ktorý môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory.

Počas expedície Jake Sully stretáva krásnu Neytiri z národa Na\'vi a zbližuje sa s pôvodným obyvateľstvom. Stojí tak pred rozhodnutím, na koho stranu sa má postaviť v záverečnom boji o planétu. Avatar 2 by do kín mal prísť v roku 2015, dátum uvedenia trojky ešte nie je známy.

Informácie zverejnila webstránka www.mtv.com.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…