Režisér James Cameron premýšľa nad prequelom Avataru
SITA
SITA

Režisér James Cameron premýšľa nad prequelom Avataru

Režiséra Jamesa Camerona láka predstava filmu o prvých expedíciách na fiktívnu planétu Pandora, ktorú predstavil vo svojom filme Avatar.

BRATISLAVA 9. septembra - Režisér James Cameron pre MTV News prezradil, že by divákom rád ukázal udalosti, ktoré predchádzali deju jeho filmového hitu Avatar (2009).

Svoju víziu vysvetlil v reakcii na medializované informácie, že chce nakrútiť až tri pokračovania tejto snímky. "Mám nápad na štvrtý film. Zatiaľ som to nedal na papier, ale malo by to byť o prvých expedíciách na Pandoru a o tom, ako sa zničili vzťahy medzi ľuďmi a národom Na'vi a aké to bolo - byť prieskumníkom a žiť v tom svete," vyjadril sa.

Prequel jeho plánovanej trilógie je podľa neho logický. "Jediné, čo budeme môcť spraviť, je vrátiť sa späť a pozrieť sa, aké to bolo počas prvých expedícií," vyhlásil. Predtým ho však čakajú ešte dva Avatary, ktoré nadväzujú na úspešnú jednotku.

Cameron momentálne píše scenár, čo je podľa neho veľmi náročné. "Viete, Peter Jackson to mal ľahké, on už mal knihy. Keby som mal stroj času, mohol by som sa presunúť do budúcnosti, pozrieť si filmy a vrátiť sa späť, ale ja ho nemám!" neodpustil si narážku na režiséra trilógie Pán prsteňov 2001, 2002 a 2003).

Avatar

Avatar z roku 2009, v ktorom si zahrali Sam Worthington, Zoe Saldana, Michelle Rodriguez či Sigourney Weaver, sa stal finančne najúspešnejším filmov všetkých čias. Sci-fi snímka, ktorá si na konto pripísala takmer 2,8 miliardy dolárov, sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti.

Ochrnutého vojnového veterána Jakea Sullyho vyšlú na planétu Pandora, ktorú obýva ľuďom podobný národ Na\'vi s vlastným jazykom a kultúrou. Jake Sully je členom expedície, ktorej cieľom je ťažba drahého minerálu.

Pobyt pre človeka je na Pandore možný až po vytvorení hybridu Avatara, ktorý môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory.

Počas expedície Jake Sully stretáva krásnu Neytiri z národa Na\'vi a zbližuje sa s pôvodným obyvateľstvom. Stojí tak pred rozhodnutím, na koho stranu sa má postaviť v záverečnom boji o planétu. Avatar 2 by do kín mal prísť v roku 2015, dátum uvedenia trojky ešte nie je známy.

Informácie zverejnila webstránka www.mtv.com.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…