Odštartoval predpredaj na 9. ročník festivalu Nova Rock
SITA
SITA

Odštartoval predpredaj na 9. ročník festivalu Nova Rock

Klasické permanentky sa v sieti Eventim predávajú za 127,50 eura.

BRATISLAVA 5. septembra - Organizátori najväčšieho rakúskeho hudobného festivalu Nova Rock, ktorý sa každoročne koná v prírodnom areáli Pannonia Fields II blízko dedinky Nickelsdorf, odštartovali predpredaj vstupeniek na deviaty ročník podujatia. Festival sa uskutoční 14. až 16. júna 2012 (piatok až nedeľa). Klasické permanentky sa v sieti Eventim predávajú za 127,50 eura, VIP vstupenka sa dá kúpiť za 203,40 eura. Pre porovnanie, vlani v septembri sa klasická permanentka dala kúpiť o čosi lacnejšie - za 121,40 eura. K dispozícii sú opäť aj klasické a VIP permanentky pre ľudí s karavanmi. Denná kapacita festivalu by mala byť znovu 55-tisíc ľudí.

Na Nova Rocku tento rok v júni vystúpili v pozícii headlinerov formácie Linkin Park, Die Toten Hosen a Metallica, pre ktorú to bolo už tretie vystúpenie na tomto podujatí. Tento rok bol jej program venovaný najmä eponymnej nahrávke z roku 1991, známej ako The Black Album. Kalifornská kapela z nej zahrala všetkých 11 skladieb a to v obrátenom poradí. Okrem spomenutých kapiel sa na festivale predstavili napríklad aj Rise Against, The Offspring, Everlast, Kasabian, Dimmu Borgir, Cypress Hill, Machine Head, Billy Talent, Limp Bizkit, Corey Taylor, Evanescence, Nightwish alebo Slayer. Trojdňový festival však poznačilo nepriaznivé počasie, pre ktoré museli organizátori zrušiť koncerty kapiel Marilyn Manson a Within Temptation.

Najväčší rakúsky festival, ktorý sa koná len 40 kilometrov od Bratislavy, bol prehliadkou svetovej rockovej scény aj v roku 2011. Od 11. do 13. júna 2011 na ňom okrem iných vystúpili aj Linkin Park, Iron Maiden, Volbeat, System of a Down, Korn, Motörhead, Thirty Seconds to Mars, Guano Apes, The Darkness, Flogging Molly, Alter Bridge, 3 Doors Down, Pendulum, Cavalera Conspiracy, Social Distortion, Plain White T\'s alebo In Flames.

Počas prvých šiestich ročníkov sa na Nova Rocku predstavili napríklad Rammstein, Green Day, Placebo, Pearl Jam, Slipknot, Rage Against The Machine, The Smashing Pumpkins, Judas Priest, The Verve, Faith No More, Nine Inch Nails, The Killers, Disturbed, Chris Cornell, Staind, Alice in Chains, Stone Temple Pilots, The Prodigy, Guns N\' Roses, Kaiser Chiefs, Mastodon, Incubus, Bullet for My Valentine, Chickenfoot, Kid Rock, Machine Head, NOFX či Massive Attack. Pre rok 2013 zatiaľ organizátori nepotvrdili meno žiadneho interpreta.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…