Borussia potvrdila európsku fazónu, Galatasaray nemal šancu
SITA
SITA

Borussia potvrdila európsku fazónu, Galatasaray nemal šancu

Borussia Dortmund sa v ostatnom čase zaradila medzi špičku európskeho futbalu. Minulý rok postúpili futbalisti Borussie do štvrťfinále, kde už však na súpera Real Madrid nestačili.

DORTMUND 5. novembra - Dve tváre futbalistov Borussie Dortmund - domáca a európska - v tejto súťažnej sezóne začínajú byť do očí bijúce. Zatiaľ čo v 1. bundeslige patrí zverencom Jürgena Kloppa s chabými dvoma víťazstvami z desiatich duelov zostupová 17. pozícia, v Lige majstrov si s plným počtom bodov už po štyroch zápasoch zabezpečili v predstihu postup do jarného osemfinále.

Futbalisti v žlto-čiernych dresoch potvrdili európsku fazónu aj v utorok na domácom trávniku, keď zdolali Galatasaray Istanbul presvedčivo 4:1. Dvanásť bodov a skóre 13:1 v doterajšom sumáre Ligy majstrov hovoria jasnou rečou. Nešťastní z Borussie musia byť najmä hráči Galatarasayu, ktorým nemecký tím vo dvoch zápasoch v rozpätí 14 dní uštedril dve prehry s výsledným skóre 1:8.

Základom víťazstva bola dobrá obrana

"Nebolo to také jednoduché, ako vyzerá výsledok. Spočiatku nás súper vysoko napádal a chýbali nám šance. Až po druhom góle sme sa upokojili a dostali sme zápas pod kontrolu," uviedol strelec prvého gólu Borussie Marco Reus na serveri UEFA.

"Dal som priestor rovnakej zostave, ktorá nastúpila v sobotňajšom bundesligovom zápase proti Bayernu (prehra 1:2 - pozn. SITA). A musím povedať, že hráči pokračovali v dobrom výkone z prvého polčasu s Bayernom. Galatasaray má svoju kvalitu, ale my sme dobre bránili a to bol základ víťazstva," pochválil svoj tím tréner Jürgen Klopp.

Zápas s Arsenalom nechcú podceniť

Borussia Dortmund sa v ostatnom čase zaradila medzi špičku európskeho futbalu. Po finálovej účasti v LM v sezóne 2012/2013 (prehra s Bayernom 1:2) vlani Kloppovi zverenci postúpili do štvrťfinále, kde nestačili na ďalšieho neskoršieho šampióna Real Madrid. Teraz už majú do tretice istotu postupu do vyraďovacej fázy, ale víťazmi D-skupiny sa zatiaľ nestali.

Pred Arsenalom majú aktuálne náskok 5 bodov. "To je náš najbližší cieľ. Preto nechceme podceniť zápas proti Arsenalu. Chceme zostať na čele skupiny až do konca," podotkol Marco Reus. "Najbližšie pôjdeme do Londýna, ale nebudeme tam hrať na remízu. To neznie dobre. Chceme v Európe naďalej víťaziť a verím, že nám to pomôže dostať sa do tempa aj v domácej súťaži, kde sme sa ocitli v zložitej situácii," zdôraznil tréner Klopp.

Stredopoliar Sebastian Kehl nie je až taký náročný: "Vieme, že na víťazstvo v skupine nám teraz stačí remízový výsledok proti Arsenalu. To bude náš najbližší cieľ."

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…