Borussia potvrdila európsku fazónu, Galatasaray nemal šancu
SITA
SITA

Borussia potvrdila európsku fazónu, Galatasaray nemal šancu

Borussia Dortmund sa v ostatnom čase zaradila medzi špičku európskeho futbalu. Minulý rok postúpili futbalisti Borussie do štvrťfinále, kde už však na súpera Real Madrid nestačili.

DORTMUND 5. novembra - Dve tváre futbalistov Borussie Dortmund - domáca a európska - v tejto súťažnej sezóne začínajú byť do očí bijúce. Zatiaľ čo v 1. bundeslige patrí zverencom Jürgena Kloppa s chabými dvoma víťazstvami z desiatich duelov zostupová 17. pozícia, v Lige majstrov si s plným počtom bodov už po štyroch zápasoch zabezpečili v predstihu postup do jarného osemfinále.

Futbalisti v žlto-čiernych dresoch potvrdili európsku fazónu aj v utorok na domácom trávniku, keď zdolali Galatasaray Istanbul presvedčivo 4:1. Dvanásť bodov a skóre 13:1 v doterajšom sumáre Ligy majstrov hovoria jasnou rečou. Nešťastní z Borussie musia byť najmä hráči Galatarasayu, ktorým nemecký tím vo dvoch zápasoch v rozpätí 14 dní uštedril dve prehry s výsledným skóre 1:8.

Základom víťazstva bola dobrá obrana

"Nebolo to také jednoduché, ako vyzerá výsledok. Spočiatku nás súper vysoko napádal a chýbali nám šance. Až po druhom góle sme sa upokojili a dostali sme zápas pod kontrolu," uviedol strelec prvého gólu Borussie Marco Reus na serveri UEFA.

"Dal som priestor rovnakej zostave, ktorá nastúpila v sobotňajšom bundesligovom zápase proti Bayernu (prehra 1:2 - pozn. SITA). A musím povedať, že hráči pokračovali v dobrom výkone z prvého polčasu s Bayernom. Galatasaray má svoju kvalitu, ale my sme dobre bránili a to bol základ víťazstva," pochválil svoj tím tréner Jürgen Klopp.

Zápas s Arsenalom nechcú podceniť

Borussia Dortmund sa v ostatnom čase zaradila medzi špičku európskeho futbalu. Po finálovej účasti v LM v sezóne 2012/2013 (prehra s Bayernom 1:2) vlani Kloppovi zverenci postúpili do štvrťfinále, kde nestačili na ďalšieho neskoršieho šampióna Real Madrid. Teraz už majú do tretice istotu postupu do vyraďovacej fázy, ale víťazmi D-skupiny sa zatiaľ nestali.

Pred Arsenalom majú aktuálne náskok 5 bodov. "To je náš najbližší cieľ. Preto nechceme podceniť zápas proti Arsenalu. Chceme zostať na čele skupiny až do konca," podotkol Marco Reus. "Najbližšie pôjdeme do Londýna, ale nebudeme tam hrať na remízu. To neznie dobre. Chceme v Európe naďalej víťaziť a verím, že nám to pomôže dostať sa do tempa aj v domácej súťaži, kde sme sa ocitli v zložitej situácii," zdôraznil tréner Klopp.

Stredopoliar Sebastian Kehl nie je až taký náročný: "Vieme, že na víťazstvo v skupine nám teraz stačí remízový výsledok proti Arsenalu. To bude náš najbližší cieľ."

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…