Iba ľudskosť nás môže zachrániť!
Dobré noviny
Dobré noviny

Iba ľudskosť nás môže zachrániť!

Ľudia, pyšní na to, čo všetko sú schopní vytvoriť, vyrobili organické bytosti, tzv. Potomkov. Trochu sa však vymkli spod kontroly a dominantne sa im vyvinuli schopnosti kreativity a pud zabíjania.

Píše sa rok 2076 a Potomkovia vyzbrojení  smrtiacim vírusom nakazili ľudstvo až do takej miery, že novonarodeným deťom, ktoré sa dožívajú priemerne 56 hodín, už nedávajú mená, ale len evidenčné čísla. Začína sa prvotriedny triler Potomkovia a existuje iba jediná možnosť, ako sa zachrániť.

„Akčný postapokalyptický príbeh plný veľkých myšlienok a vzrušujúcich zvratov,“ hodnotí knihu Potomkovia prestížny Wall Street Journal. Dan Wells je uznávaný americký autor hororov a sci-fi literatúry. V Potomkoch majstrovsky navodzuje atmosféru apokalypsy, za ktorú si môžu ľudia sami, a zároveň im dáva šancu dostať sa z problémov.

Hlavná hrdinka šestnásťročná Kira študuje medicínu a dostáva sa do prvej línie boja proti smrtiacemu vírusu. Pri svojich pokusoch zisťuje, že existuje prepojenie medzi ľuďmi a Potomkami, ktoré by mohlo viesť k záchrane ľudstva. Jedinou šancou a zodpovednosťou tých, čo prežili, je ľudskosť, na ktorú sa pri klonovaní Potomkov akosi zabudlo. Ak sa chcú ľudia zachrániť, musia sa pozrieť na seba, na svoj svet, na všetky chyby, ktorých sa dopustili, a nájsť niečo, čo naozaj stojí za záchranu – vidieť v konci nový začiatok.

Začnite čítať na BUX.sk Potomkov už teraz.

Triler Dana Wellsa Potomkovia je vzrušujúca, riskantná a rýchla jazda plná dobrodružstiev, lásky i napätia. Atraktívne vojenské a nemocničné prostredie, obraz skazy ľudstva, množstvo premyslených zápletiek a otázky – obetuje sa Kira pre záchranu ľudstva? A dokážu ľudia vôbec prekonať sami seba a zachrániť sa?

„Desivá vízia budúcnosti Zeme...vzrušujúce, adrenalínové...jedna z najlepších kníh, aké som čítal. Doslova som sa od nej nedokázal odtrhnúť,“ tvrdí  Pittacus Lore, autor bestselleru Som číslo štyri, ktorý dosiahol na vrchol prestížneho rebríčka New York Times.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…