Iba ľudskosť nás môže zachrániť!
Dobré noviny
Dobré noviny

Iba ľudskosť nás môže zachrániť!

Ľudia, pyšní na to, čo všetko sú schopní vytvoriť, vyrobili organické bytosti, tzv. Potomkov. Trochu sa však vymkli spod kontroly a dominantne sa im vyvinuli schopnosti kreativity a pud zabíjania.

Píše sa rok 2076 a Potomkovia vyzbrojení  smrtiacim vírusom nakazili ľudstvo až do takej miery, že novonarodeným deťom, ktoré sa dožívajú priemerne 56 hodín, už nedávajú mená, ale len evidenčné čísla. Začína sa prvotriedny triler Potomkovia a existuje iba jediná možnosť, ako sa zachrániť.

„Akčný postapokalyptický príbeh plný veľkých myšlienok a vzrušujúcich zvratov,“ hodnotí knihu Potomkovia prestížny Wall Street Journal. Dan Wells je uznávaný americký autor hororov a sci-fi literatúry. V Potomkoch majstrovsky navodzuje atmosféru apokalypsy, za ktorú si môžu ľudia sami, a zároveň im dáva šancu dostať sa z problémov.

Hlavná hrdinka šestnásťročná Kira študuje medicínu a dostáva sa do prvej línie boja proti smrtiacemu vírusu. Pri svojich pokusoch zisťuje, že existuje prepojenie medzi ľuďmi a Potomkami, ktoré by mohlo viesť k záchrane ľudstva. Jedinou šancou a zodpovednosťou tých, čo prežili, je ľudskosť, na ktorú sa pri klonovaní Potomkov akosi zabudlo. Ak sa chcú ľudia zachrániť, musia sa pozrieť na seba, na svoj svet, na všetky chyby, ktorých sa dopustili, a nájsť niečo, čo naozaj stojí za záchranu – vidieť v konci nový začiatok.

Začnite čítať na BUX.sk Potomkov už teraz.

Triler Dana Wellsa Potomkovia je vzrušujúca, riskantná a rýchla jazda plná dobrodružstiev, lásky i napätia. Atraktívne vojenské a nemocničné prostredie, obraz skazy ľudstva, množstvo premyslených zápletiek a otázky – obetuje sa Kira pre záchranu ľudstva? A dokážu ľudia vôbec prekonať sami seba a zachrániť sa?

„Desivá vízia budúcnosti Zeme...vzrušujúce, adrenalínové...jedna z najlepších kníh, aké som čítal. Doslova som sa od nej nedokázal odtrhnúť,“ tvrdí  Pittacus Lore, autor bestselleru Som číslo štyri, ktorý dosiahol na vrchol prestížneho rebríčka New York Times.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…