Na Nemecký pohár ide Viedenský s dobrými pocitmi z klubu
SITA
SITA

Na Nemecký pohár ide Viedenský s dobrými pocitmi z klubu

Hokejový útočník Marek Viedenský zabojuje na Nemeckom pohári o účasť na majstrovstvách sveta. Vo fínskej Hämeenlinne sa mu darí a v klube je veľmi spokojný.

BRATISLAVA 5. novembra - Po debute v slovenskej hokejovej reprezentácii v závere minulej sezóny na majstrovstvách sa útočník Marek Viedenský predstaví v novembri 2014 na turnaji o Nemecký pohár. Dvadsaťštyriročný rodák z Handlovej totiž až do ostatnej jari pôsobil na klubovej úrovni v zámorí a cesta na takéto podujatie bola pre neho "zarúbaná".

Pôsobenie vo Fínsku si pochvaľuje

"Prichádzam na prvý turnaj sezóny a vnímam to trochu ako koncom apríla. Doteraz som nemal možnosť zo zámoria pricestovať na reprezentačný zraz počas rozbehnutého ročníka. Takže príprava na Mníchov bude trochu iná ako na MS. Vtedy som bol navyše nováčik," priznal po príchode do Bratislavy center fínskeho mužstva HPK Hämeenlinna.

Pôsobenie v juhofínskom mužstve si Marek Viedenský pochvaľuje. Doteraz za HPK absolvoval 19 duelov s bilanciou 6 gólov a 10 asistencií. "V klube som veľmi spokojný, tréner našej formácii verí, mne sa tam darí a mám tam príjemné prostredie. Fínsko je veľmi pekná krajina," poznamenal.

Menej skúsení zabojujú o majstrovstvá sveta

Na Nemecký pohár do Mníchova tréner Vladimír Vůjtek nominoval prevažne menej skúsených hokejistov, no podľa Viedenského je úplne jedno, aké budú mená na slovenských dresoch.

"Všetci vieme hrať hokej a ideme bojovať o miesta na majstrovstvá sveta. Hlavné bude, že všetci chceme bojovať za Slovensko," povedal dravý útočník a doplnil: "Svetový šampionát je však ešte ďaleko. Počas sezóny sa môže udiať veľa vecí. Dôležité teraz bude, aby sa každý z nás ukázal pred trénerom. Na konci ročníka bude dôležité, akú budeme mať formu."

Prvým súperom bude Kanada

Prvým tohtosezónnym súperom slovenskej reprezentácie bude v piatok výber Kanady. "Kanaďania budú hrať určite svoj typický hokej. Pred turnajom majú len jeden tréning a hneď idú do zápasu. Oni sa však vedia dať dokopy a majú svoj štýl v krvi. Proti Švajčiarom a Nemcom na seniorskej úrovni som ešte nehral, zatiaľ iba v juniorke. Vtedy boli dosť nepríjemní, veľa korčuľovali a narážali. Verím, že slovenský hokej bude v Mníchove úspešnejší," uviedol Marek Viedenský.

V Nemecku na neho čaká aj mikrosúboj s klubovým spoluhráčom, útočníkom Zachom Hamillom. "Je dosť šikovný. Snáď z nášho vzájomného súboja vyjdem úspešnejšie ja," poznamenal s úsmevom účastník MS 2014 v Minsku.

Na tuhý mráz je pripravený

Síce je ešte len začiatok novembra, no vo Fínsku sa už pomaly blíži zima. Marek Viedenský je však pripravený na tuhý mráz.

"Pôsobil som v kanadskom Saskatoone, kde bolo aj mínus 40 stupňov. Hádam to zvládnem a nič neprekvapí," myslí si hokejista so skúsenosťami zo zámorskej AHL, ECHL či juniorskej WHL.

V súvislosti s Marekom Viedenským je zaujímavá skutočnosť, že hokejovo vyrástol v Prievidzi. Jeho materskému klubu hrozí, že nedokončí sezónu 2014/2015 v I. lige, keď nenastúpil v predchádzajúcich dvoch súťažných zápasoch. "Sledujem situáciu a je veľmi smutná," poznamenal urastený center.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…