Predaj lístkov na MS v Česku sa začal, systém kolabuje
SITA
SITA

Predaj lístkov na MS v Česku sa začal, systém kolabuje

Spravodajský portál iDnes.cz referuje, že prvý fanúšik, poučený zo zlej skúsenosti z internetového predaja lístkov na futbal, stál pred ostravskou ČEZ Arénou osem hodín pred začiatkom predaja.

PRAHA 4. novembra - O vstupenky na zápasy hokejových majstrovstiev sveta 2015 v Českej republike (1. - 17. mája, Praha, Ostrava) je medzi fanúšikmi veľký záujem. Lístky začali predávať v utorok ráno o 8.00 h a hodinu po začiatku si záujemcovia zarezervovali 70-tisíc a zaplatili viac ako 4000 balíčkov vstupeniek. Pre hokej.cz to potvrdila generálna sekretárka organizačného výboru Markéta Štěrbová.

Hneď od začiatku predaja sa objavili komplikácie. Internetové systémy nestíhajú, problémy robia aj terminály Sazky. Neuspokojení odchádzali aj niektorí záujemcovia, ktorí čakali na lístky pri halách v Prahe a Ostrave. "Prvý fanúšik, poučený zo zlej skúsenosti z internetového predaja lístkov na futbal, stál pred ostravskou ČEZ Arénou už od polnoci. Osem hodín čakal na začiatok predaja, po ďalších 30 minútach bol spokojný. Vytúženého tovaru sa dočkal, minul okolo 30-tisíc českých korún," referuje spravodajský portál iDnes.cz.

Lístky boli zarezervované v priebehu niekoľkých minút

"Už úvodné minúty predaja vstupeniek potvrdili naše domnienky, že o šampionát v Českej republike je veľký záujem. Po hodine od začiatku predaja môžeme povedať, že na majstrovstvách sveta je zarezervovaných 68 282 balíčkov vstupeniek a navyše je zaplatených 4361 balíčkov," uviedla pre hokej.cz generálna sekretárka organizačného výboru Markéta Štěrbová.

Najväčší záujem je o vstupenky na zápasy českého mužstva, balíčky lístkov na zápas ČR - Kanada boli v priebehu niekoľkých minút zarezervované.

Záver šampionátu bude hostiť Praha

Cena denných balíčkov sa bude pohybovať od 980 Kč (35 eur) do 3470 Kč (124 eur). Zápasy šampionátu sa budú hrať v O2 Arene v Prahe a ČEZ Arene v Ostrave. V základných skupinách sa zápasy budú začínať o 12.15, 16.15 a 20.15 h. V jednotlivých dejiskách sa uskutočnia aj po dva štvrťfinálové duely, záver šampionátu bude hostiť Praha. Ceny vstupeniek na jeden zápas základnej skupiny sa pohybujú od 190 do 1690 Kč. Lístky na jednotlivé zápasy začnú predávať od februára. Oba medailové súboje v Prahe budú stáť 11 480 Kč (411 eur) až 14 380 Kč (515 eur).

Rovnako ako počas MS 2004 bude Slovensko doma v Ostrave. Tamojšia ČEZ Arena má kapacitu 10 153 divákov, na zápasy šampionátu ide do predaja 6126 vstupeniek. Zvyšok lístkov je vyblokovaný pre IIHF, médiá a partnerov. V Česku si fanúšikovia môžu kúpiť vstupenky na predajných miestach spoločnosti Sazka prípadne priamo na internete, zo zahraničia je možný nákup len cez internet.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…