Dobré noviny
Stolný tenista Riapoš má medailu na dosah, je v semifinále
SITA
SITA

Stolný tenista Riapoš má medailu na dosah, je v semifinále

Ján Riapoš ako víťaz svojej skupiny postúpil priamo do semifinále.

LONDÝN 31. augusta - Dvojnásobný paralympijský víťaz v stolnom tenise Ján Riapoš zvíťazil aj vo svojom druhom zápase v B-skupine kategórie TT2 (vozičkári) základnej fázy turnaja v rámci XIV. paralympijských hier v Londýne, keď si po tuhom boji poradil s Kong Yong Kimom z Kórejskej republiky 3:1 (6, 8, -14, 7).

"Zopakovala sa situácia spred štyroch rokov z Pekingu, kde som rozhodujúci zápas o postup hral tiež s Kórejčanom. Vtedy som neuspel, teraz áno, takže som spokojný. Toto bola vlastne repríza nášho finálového zápasu z Atén. On však odvtedy išiel trochu výkonnostne dole, momentálne je kórejská trojka. Tento rok sme sa stretli niekoľkokrát, zakaždým som zvíťazil. Aj to mi trochu dodalo sebavedomie, čo bolo cítiť v úvodných dvoch setoch, nekládol v nich nejaký veľký odpor. V treťom sete hral takticky oveľa lepšie, bolo to tam aj o šťastí. Som rád, že na rozdiel od Pekingu sa v rozhodujúcich chvíľach priklonilo na moju stranu. Priznám sa, čakal som ešte vyrovnanejší zápas, ťahanie sa o každú loptičku. Kórejčania sa vedia veľmi dobre pripraviť na vrcholné podujatia. Možno v môj prospech zahrala aj aklimatizácia na časový posun. V záverečných momentoch rozhodujú detaily," povedal Ján Riapoš.

Ako víťaz tejto skupiny postúpil priamo do semifinále.

"Žreb ma teraz nezaujíma, víťaz musí poraziť všetkých. Musím sa sústrediť na seba, na vlastný výkon. Aby som naplnil svoje medailové ambície, potrebujem vyhrať ešte jeden zápas, tak mi držte palce," dodal predseda Slovenského paralympijského výboru.

Nedarilo sa Martinovi Ludrovskému, ktorý v tej istej kategórii podľahol Francúzovi Vincentovi Bourymu 1:3 (8, -9, -9, -5) a turnaj v dvojhre sa preňho skončil. "Favoritom bol môj súper, ale dnes bol poraziteľný. Snažil som sa, ale padalo to jemu, nie mne. Šťastie stálo na jeho strane stola, séria ´prasiatok´ je toho dôkazom. Patrí to k športu. Mne sa to nepodarilo ani raz, jemu aspoň päťkrát. V minulosti sme sa stretli niekoľkokrát, už som ho aj zdolal. Dnes som to nezvládol. V psychike to nebolo, aj keď sa musím priznať, že v takejto búrlivej atmosfére som ešte v živote nehral," priznal sa 39-ročný paralympijský nováčik.

Výsledky - TT2:

B-skupina: Ján Riapoš - Kong Jong Kim (Kór. rep.) 3:1 (6, 8, -14, 7)

D-skupina: Martin Ludrovský - Vincent Boury (Fr.) 1:3 (8, -9, -9, -5)

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…