Dobré noviny
Dídžej Tiësto privedie Bratislavu do varu na inom mieste
SITA
SITA

Dídžej Tiësto privedie Bratislavu do varu na inom mieste

Na fanúšikov Tiësta čaká veľkolepý koncert na Zlatých pieskoch, termín akcie zostáva nezmenený.

BRATISLAVA 2. júna - Bratislavské vystúpenie svetoznámeho holandského dídžeja a producenta Tiësta presunuli z Pharos Park pri letisku na Zlaté piesky.

Organizátori o tom informovali prostredníctvom webstránky ticketportal.sk. Dôvod zmeny miesta konania akcie neuviedli. Termín vystúpenia zostáva nezmenený - piatok 29. júna.

Okrem 43-ročného Tiësta sa na akcii predvedú aj Sterbinszky z Maďarska, Arty z Ruska, rakúska dvojica Barnes & Heatcliff a Holanďania Nicky Romero a Hardwell.

Prvý dídžej na svete, ktorý vypredal štadión

Tiësto, občianskym menom Tijs Michiel Verwest bol vôbec prvým dídžejom na svete, ktorý vypredal štadión - ako sólo DJ hral v máji 2003 pred 25-tisíc divákmi. Rok 2003 bol pre Tiësta plný úspechov. Kompilácia Nyana i DVD Tiësto in concert dosiahli v jeho rodnom Holandsku zlatú predajnosť a singel Traffic bol prvou inštrumentálnou skladbou, ktorá po 23 rokoch dosiahla pozíciu jednotky v hitparáde.

V tom roku Tiësto získal tri TMF-Awards, dve holandské DJ Awards a jednu MTV Europe Music Award. Rovnako famózne sa pre neho začal aj rok 2004 - odohral turné po Ázii a Južnej Amerike a z TMF-Awards si odniesol ocenenia ako najlepší interpret tanečnej hudby a najlepší DJ. Jeho singel Love Comes Again dobýjal jednu hitparádu za druhou a jeho druhý štúdiový album Just Be (2004) si vyslúžil pozitívne kritiky.

Historická chvíľa nastala na olympiáde

Najviac sa však zviditeľnil, keď prijal ponuku organizátorov letných olympijských hier 2004 v Aténach. Práve on sa postaral o hudobnú produkciu počas otváracieho ceremoniálu, kde ho priamo na štadióne počúvalo 70-tisíc ľudí a ďalšie milióny pri televíznych obrazovkách. "Myslel som, že si zo mňa niekto robí žarty. Ale keď George a Maria prileteli do Holandska a presvedčili ma, že je to skutočne pravda, začal som sa naozaj tešiť. Okamžite mi došlo, že to je historická chvíľa pre mňa, tanečnú hudbu a samozrejme i olympiádu," uviedol Holanďan.

V októbri 2004 vyšiel aj album Parade of the Athletes (2004) so setmi, ktoré Tiësto odohral na ceremoniáli. V roku 2007 sa prezentoval ďalším štúdiovým albumom Elements of Life (2007), ku ktorému odohral celosvetové turné. Jeho štvrtá štúdiovka Kaleidoscope vyšla 6. októbra 2009.

Tiësta označil DJ Magazine tri roky po sebe (2002 - 2004) za najlepšieho dídžeja na svete, pričom štyrikrát skončil na druhej priečke. V najnovšom vydaní rebríčka sa umiestnil na tretej priečke za Arminom van Buurenom a Davidom Guettom. Okrem iného sa Tiësto môže pýšiť aj tým, že hral v Disneylande. Na Slovensku v minulosti vystúpil už niekoľkokrát, okrem Bratislavy sa predstavil aj v Košiciach a Prešove.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…