Dobré noviny
Novak Djokovič začal na US Open vo veľkom štýle
SITA
SITA

Novak Djokovič začal na US Open vo veľkom štýle

Srbský tenista sa bez problémov vyrovnal s neustále meniacim sa vetrom, ktorý robil súperovi Lorenzimu veľké problémy.

NEW YORK 29. augusta - Srbský tenista Novak Djokovič začal cestu za obhajobou prvenstva na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku vo veľkom štýle.

V utorok strávil na centrálnom kurte Arthura Asha v 1. kole s Talianom Paolom Lorenzim len 73 minút a vďaka víťazstvu 6:1, 6:0, 6:1 postúpil do 2. kola.

Turnajová dvojka hrala s Lorenzim aj na úvodnom grandslame roka v Melbourne a tam rovnako mu povolila uhrať len dva gemy.

V elektrizujúcej atmosfére pod svetlami vo Flushing Meadows predviedol Djokovič od úvodu do konca profesionálny prístup.

Lorenzimu robil vietor problémy

Bez problémov sa vyrovnal s neustále meniacim sa vetrom, ktorý robil Lorenzimu veľké problémy.

"Od začiatku do konca som predviedol dobrý výkon. Je skvelé, že to nebol dlhý zápas. V tejto fáze turnaja musíte sily aj šetriť a na dvorci stráviť len minimálne potrebný čas. Niekedy vám to však súper nedovolí. Dnes to bolo po všetkých stránkach dobré," povedal po zápase Djokovič.

Srb označuje centrálny kurt v New Yorku ako najúžasnejšiu tenisovú arénu na svete. Zverenec trénera Mariána Vajdu na Arthur Ashe Stadium v minulosti tancoval, obliekol si šiltovku newyorských hasičov či mnohokrát svojim humorom pobavil miestne publikum.

Djokovič je šťastný zo svojho tímu

"Musím byť profesionálnom a dať do toho, čo robím, všetko. Naša profesia prináša množstvo úspechov, ale aj veľký tlak, významné okamihy i množstvo problémov, ale rovnako aj veľa radosti. Vždy sa snažím všetko postaviť na pozitívnu stranu. Je dôležité, aby sme všetci prijali, čo nám život dáva. Som šťastný, pretože mám okolo seba skvelý tím ľudí. Sú pre mňa zdrojom pozitívnej energie. Počas celého obdobia sa snažíme mať dobrú náladu a vtipkovať," popísal dôvody, prečo sa na kurtoch často baví.

Jeho povesť zabávača prekáža niektorým tenistom na okruhu. Najmä jeho imitácia niektorej osobnosti tenisovej scény niekedy nenájde u oponenta pochopenie.

Rafaela Nadala nepotešilo, keď napodobňoval jeho škrabanie sa po zadnej časti tela. Djokovič kritiku odmieta a hovorí, že oponenti ho nepochopili.

"Nič neľutujem. Urobil som v živote veci, ktoré možno niektorí považujú za chybu. Záleží však na uhle pohľadu, z ktorého sa na celú záležitosť pozerajú. Hlboko v srdci som nechcel nikomu ublížiť alebo ho uraziť. Jediným cieľom bolo pobaviť ľudí a vyčariť úsmev na ich tvárach," doplnil Djokovič.

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Novak Djokovič (Srb.-2) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:1, 6:0, 6:1

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…