Dopravu v Zuckermandli by mali vyriešiť podzemné garáže
SITA
SITA

Dopravu v Zuckermandli by mali vyriešiť podzemné garáže

Spoločnosť J&T Real Estate plánuje v podhradí postaviť viac ako dvesto bytov pre takmer osemsto ľudí.

BRATISLAVA 29. augusta – Investori projektu Zuckermandel spoločnosť J&T Real Estate sa na pondelkovej verejnej diskusii v Primaciálnom paláci vyjadrili k námietkam z marcovej prezentácie.

Ako uviedol bratislavský primátor Milan Ftáčnik, mesto po prvej prezentácii požiadalo investora o vypracovanie dopravno-inžinierskej štúdie.

Investori mali vypracovať analýzu dopravy na nábreží v súvislosti s projektom Zuckermandel, ale aj v súvislosti s projektom Vydrica a s už postaveným River Parkom.

Podľa architekta Ivana Masára riešenie dopravnej situácie v Zuckermandli našli v tom, že dopravu nebudú púšťať priamo do územia. Investori plánujú vybudovať príjazdové cesty smerujúce priamo do podzemných garáži, a tak vytvoriť na území Zuckermandlu pokojné prostredie.

Myslia aj na cyklistov

Pozornosť bola venovaná aj cyklistom. V projekte sa počíta s vybudovaním krytého stojiska s kapacitou takmer 100 bicyklov, v rámci stojiska budú aj šatne a sprchy. Súčasťou projektu je aj vytvorenie pešej trasy, ktorá prepojí Rybné námestie v historickom centre mesta s promenádou na nábreží.

Investor plánuje vybudovať v zóne Zuckermandel aj náučný chodník, ktorý by mal viesť priamo cez lokalitu a pripomínať tak jej históriu.

Ďalšou námietkou na marcovej prezentácii bola výška budov a otázka výhľadu na Bratislavský hrad. Investor sa rozhodol zmenšiť objekty na juhozápadnej a severovýchodnej strane, a tiež upraviť výšku bloku C.

Toto rozhodnutie prispelo k celkovému zmenšeniu objemov a zastavanej plochy nielen oproti územnému plánu ale aj voči architektonickej štúdii.

Projekt počíta aj s uplatnením zelene, vybudovaním zelenej lávky ponad električkovú trať, vystavaním zelených striech a vybudovaním parkov v rámci objektu. Podľa investora bude celkovo v projekte o 200 percent viac zelene oproti tomu, čo predpokladal územný plán. Konkrétny návrh napríklad sadových úprav bude predmetom riešenia v ďalších fázach projektu.

Verejnosť sa môže k projektu vyjadriť

Spoločnosť J&T Real Estate plánuje v podhradí postaviť 230 bytov pre takmer 800 ľudí. Investor chce vybudovať moderný mestský bulvár, prepojiť zeleň hradného kopca s nábrežím Dunaja a vytvoriť atraktívne verejné priestory. Prezentácia projektu bude uverejnená aj na oficiálnej stránke www.bratislava.sk a verejnosť sa k nej môže vyjadriť v diskusii.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…