Dobré noviny
Myjavčania predstavili svoje plány v Corgoň lige
SITA
SITA

Myjavčania predstavili svoje plány v Corgoň lige

Funkcionári Spartaku Myjava sa chcú vyhnúť bojom o záchranu.

MYJAVA 1. júna - Spartak Myjava sa chce v Corgoň lige vyhnúť bojom o záchranu a atakovať ôsmu priečku v tabuľke. Funkcionári Spartaka Myjava, nového účastníka budúcej corgoňligovej sezóny, to potvrdili na piatkovom brífingu, kde predstavili svoje plány a vysvetlili, prečo na poslednú chvíľu zmenili názor na účinkovanie v najvyššej súťaži.

Prezident klubu Pavel Halabrín zmenil na účinkovanie čierno-bielych v Corgoň lige názor až po naliehaní fanúšikov.

"Keď som odchádzal na rokovanie so zástupcami Únie ligových klubov, bol som rozhodnutý, že do Corgoň ligy nejdeme. Počas cesty mi však prichádzalo množstvo sms správ a telefonátov. Uvedomoval som si, aké sklamanie spôsobíme, ak povieme nie. Bolo by to nefér voči všetkým, ktorí nám fandia a na Myjave chodia na futbal," povedal na margo rozhodnutia potešiť fanúšikov Myjavy prezident klubu Pavel Halabrín a pokračoval: "Vieme, aké sú naše možnosti. Vždy sme mali nejaké ambície, ale neboli sme si istí, či dokážeme v Corgoň lige zohrať dôstojnú úlohu. Nie zo športového hľadiska, ale technického a organizačného. Preto to rozhodnutie chvíľu trvalo. Základným motívom nášho prihlásenia sa do Corgoň ligy je teda nesklamať všetkých, ktorí sa o úspech myjavského futbalu pričinili,“ dodal.

Pavel Halabrín zároveň prezradil, že mesto nemôže myjavskému futbalu finančne pomôcť viac než v minulosti. Funkcionári klubu založili akciovú spoločnosť Spartak Myjava, v ktorej sa združujú financie od sponzorov, samosprávy i akcionárov.

Prvoradou úlohou novej akciovky bude zrekonštruovať štadión, na čo majú Myjavčania k dispozícii 850 000 eur a ešte v tomto roku chcú na stavebné práce použiť 350-tisíc. "V pondelok sa začnú stavať tribúny. Máme hotové zavlažovanie, rozvody na osvetlenie i kamerový systém. Chceme mať k 10. júlu pripravený štadión s kapacitou 1900 divákov, pretože nie je možné urobiť všetky práce naraz," prezradil Pavel Halabrín.

Štadión má mať kapacitu 3000 miest

"Dvadsiateho prvého júla, keď odohráme prvý domáci zápas so Zlatými Moravcami, budeme mať všetko zázemie pre fanúšikov, delegované osoby a médiá pripravené. Tak, ako bol štadión navrhnutý, s kapacitou 3000 miest, by mal vyzerať 30. júna. 2013. No 80% prác dokončíme ešte tento rok.“, dodal myjavský primátor a zároveň prezident Spartaka. Vlastnícky podiel majú aj menší akcionári. Za ich investíciu im klub ponúkol celoročný voľný vstup na štadión s možnosťou výberu miesta na tribúne.

Nový športový riaditeľ klubu Ľubomír Halabrín informoval o zmenách v hráčskom kádri a jeho profesionalizácii.

"V súčasnosti máme káder postavený zo 70% na vlastných odchovancoch a ďalší nám vychádzajú z dobre pripravenej mládeže. Káder je po menších úpravách pripravený tak, aby bol dôstojným súperom ostatným tímom v súťaži. Čo sa týka hráčskych zmlúv a profesionalizácie mužstva, budeme pokračovať tak, ako doteraz, s podobnými zmluvami. Máme v mužstve hráčov, ktorí pre Myjavu urobili veľmi veľa, hrajú dobrý futbal, ale majú svoje pracovné povinnosti. Chceme ich odbremeniť od rozhodovania sa, či práca alebo futbal a hľadáme všetky možnosti, aby to mohlo zostať tak, ako doteraz. Čo nás teraz zväzuje je fakt, že niektorí naši kľúčoví hráči - Straka, Dian, Kumančík sú zranení a nemôžu sa naplno zapojiť do prípravy pre Corgoň ligu. Musíme teda hľadať alternatívy. A hľadáme aj medzi odchovancami alebo hráčmi, ktorí pochádzajú z tohto regiónu. Oslovili sme Petra Kuračku, Petra Majerníka a Mrvu. Samozrejme, pracujeme aj s ďalšími hráčmi, ktorí sú u nás na hosťovaní a majú záujem tu zostať."

Cieľom je pohybovať sa okolo 8. miesta

Príprava Spartaka Myjava na novú sezónu sa začne 14. júna, počas nej odohrajú čierno-bieli štyri zápasy (so Senicou, Slováckom, Šaľou a Sencom) a na ďalšie dva hľadajú súperov. Ľubomír Halabrín prízvukoval, že najväčšou ambíciou Spartaka je ukázať entuziazmus a radosť z hry.

"Ak by sme mali o rok vypadnúť, tak hráči, ktorí si Corgoň ligu vybojovali a zaslúžili, ju budú hrať, získajú nové skúsenosti, ktoré budú môcť ďalej zúročiť. Na druhej strane, ak by sme sa bodovo dostali vysoko, pôjdeme jednoducho od zápasu k zápasu, tak ako sme išli doteraz, od IV. ligy až po prvú. Našim cieľom je pohybovať sa okolo 8. miesta a vyhnúť sa akýmkoľvek bojom o záchranu,“ dodal športový riaditeľ Myjavy. Prezident klubu Pavel Halabrín k jeho slovám doplnil: "V prípade neúspešných výsledkov sa nezbláznime a nezačneme skupovať posily. Samozrejme, rátame aj s touto alternatívou, lebo sme si vedomí, čo je Corgoň liga a akí sú tam súperi."

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…