Spice Girls vyzerajú lepšie ako pred rokmi. Ako to robia?
SITA
SITA

Spice Girls vyzerajú lepšie ako pred rokmi. Ako to robia?

Každá má svoj vlastný recept na to, ako vyzerať dobre a byť so sebou spokojná.

BRATISLAVA 21. augusta – Už je to viac ako týždeň, čo milióny očí po celom svete sledovali záverečný ceremoniál olympijských hier v Londýne. Medzi veľkými hviezdami britského hudobného neba sa objavila aj skupina Spice Girls so všetkými piatimi pôvodnými členkami - Victoriou Beckham, Geri Halliwell, Emmou Bunton, Melanie Chisholm a Melanie Brown.

V 90. rokoch minulého storočia boli najúspešnejšou ženskou hudobnou formáciou sveta a po silnom ohlase, ktorý zanechali svojím vystúpením na olympiáde, sa pošuškáva o ich opätovnom spojení a návrate na scénu. Jedným z dôvodov je aj fakt, že dnes už zrelé ženy vyzerajú lepšie ako v časoch svojej najväčšej slávy. Kedysi bacuľaté dievčatká nahradili dámy s postavami, ktoré im závidia mnohé rovesníčky. Ako sa udržiavajú vo forme?

Tajomstvo ultraštíhlej postavy Victorie Beckham je aj v kokosovom mlieku

Tesne pred oficiálnym rozpadom Spice Girls koncom 90. rokov sa Victoria známa ako Posh Spice vydala za futbalistu Davida Beckhama a odvtedy mu rodí jedno dieťa za druhým. Majú spolu 13-ročného Brooklyna, 9-ročného Romea, 7-ročného Cruza a ročnú Harper.

Popri povinnostiach manželky a matky sa však stala aj uznávanou módnou návrhárkou. Keďže sú s manželom celé roky jedným z najsledovanejších párov Veľkej Británie, 38-ročná Victoria sa musí neustále udržiavať fit. Štíhlu postavu totiž nemá od prírody, musí na nej veľa pracovať.

Ako sama priznáva, miluje maškrtenie, čo však nekorešponduje so zdravou výživou. Zvykla si namiesto sladkostí mať stále po ruke niektoré obľúbené sladké ovocie. Ako vhodnú alternatívu k sladeným nápojom si zas zvolila kokosové mlieko.

Geri Halliwell je fanúšičkou jógy

Matka šesťročného dievčatka Bluebell sa roky snažila nájsť recept na štíhlu líniu. Vyskúšala mnoho diét, no zakaždým sa u nej ozval jo-jo efekt a kilá boli späť. Štyridsaťročná autorka kníh pre deti pred pár rokmi začala kombinovať jógu, zdravé stravovanie a oblečenie, ktoré zakryje to, čo nechce ukázať a zvýrazní to, na čo je pyšná. Ginger Spice sama hovorí, že sa konečne cíti pohodlne vo vlastnej koži.

Emma Bunton si rada zabehá

Najmladšia Spice Girl, ktorú fanúšikovia poznali aj ako Baby Spice, je matkou dvoch synov – päťročného Beaua a ročného Tatea. Postavu si udržiava pravidelným cvičením.

Formovaniu problémových partií a svojej kondičke sa venuje tri razy do týždňa. Okrem behania okolo svojich ratolestí si 36-ročná speváčka najradšej zabehá na bežeckom páse.

Mel C je šťastná, že má konečne oblejšie tvary

Tridsaťosemročná Mel C bola známa ako Sporty Spice a najčastejšie ju bolo vidieť v teniskách a športových kompletoch.

V 90. rokoch bola jedinou zo Spice Girls, ktorá potrebovala pribrať, aby zamaskovala svoju chlapčenskú postavu. Podarilo sa jej to až v roku 2009 po pôrode dcérky Scarlet. Oblejšie tvary jej vydržali aj napriek tomu, že sa krátko po narodení dieťaťa vrátila k svojmu milovanému športovaniu.

Mel B je závislá od “brušákov”

Scary Spice si vypracovala svaly tvrdým tréningom. Tridsaťsedemročná matka 13-ročnej Phoenix, päťročnej Angel a takmer ročnej Madison začala pracovať na svojej kondičke predovšetkým počas účinkovania v tanečnej šou Dancing With The Stars v roku 2007. V súčasnosti vraj každý deň cvičí dve hodiny, počas ktorých okrem iného stihne urobiť 600 “brušákov”.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.usmagazine.com a z archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…