Majstrami Slovakia Ringu sa stali jazdci Buurman a Bartels

Štefan Rosina nezasiahol do boja pred domácim publikom, pretože jeho tímový kolega dostal defekt.

ORECHOVÁ POTÔŇ 19. augusta - Nedeľňajšie preteky motoristických majstrovstiev sveta GT1 na Slovakia Ringu vyhrala posádka Vita4one Racing Team v zložení Yelmer Buurman, Michael Bartels s vozidlom BMW E89 Z4.

Na druhom mieste došli do cieľa Marc Basseng a Markus Winkelhock z tímu All-inkl.com Münnich Motorsport s vozidlom Mercedes-Benz SLS AMG GT3.

Na tretiu pódiovú priečku sa v nedeľu postavili Nikolaus Mayr-Melnhof a Mathias Lauda na druhom vozidle BMW E89 Z4.

Slovenský pretekár Štefan Rosina si za volant napokon nesadol, pretože jeho tímový kolega Albert von Thurn und Taxis dostal na ich Lamborghini Gallardo LP 560-4 z tímu Reiter Engineering pomalý defekt a vozidlo musel odstaviť ešte pred plánovanou výmenou jazdcov.

"Bol to úžasný víkend, ideálny," povedal Yelmer Buurman z víťaznej posádky. "V sobotu sme získali pole position a v nedeľu sme vyhrali znova. Cítime sa tu ako doma. Vysoké teploty nám pomohli, no zrejme nie tak, ako v Moskve či na Nürburgringu. Každopádne, cítili sme sa na Slovensku ako ryby vo vode," dodal Buurman.

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský mal v sobotu na okruhu Slovakia Ring nehodu. Nezvládol svoje Ferrari a pri výjazde z druhej zákruty vo vysokej rýchlosti čelne narazil do bariéry.