Ako vyzerajú kancelárie firmy Google v Londýne
Dobré noviny
Dobré noviny

Ako vyzerajú kancelárie firmy Google v Londýne

Architektonická firma PENSON má "na svedomí" centrálu Google, kde je dôraz kladený na prácu, ale aj na zábavu.

Nová centrála firmy Google sa nachádza v oblasti Covent GardenDizajn je vskutku britský, nechýbajú britské vlajky, terasa a záhrada kde môžu zamestnanci pestovať zeleninu, staromódne spoločenské izby s hojdacími stoličkami, vonkajšie pracovné priestory nazvané "Secret Garden" (Tajná záhrada) a konferenčná miestnosť pre 200 ľudí s názvom "Town Hall" (Radnica ).

Logo spoločnosti napísané malými svetielkami nad recepciou je ďalšou svojráznosťou a inováciou Googlu v prístupe k pracovným priestorom. Ide už o druhú kancelársku budovu, ktorú firma PENSON v poslednom roku preGoogle vytvorila. Kancelárske priestory o celkovej výmere 160 000 m2 sa rozkladajú na niekoľkých poschodiach a obsahujú napríklad hlavnú recepciu, knižnicu, telocvičňu, kaviarne, reštauráciu a hlavnú konferenčnú miestnosť pomenovanú "Town Hall". To všetko s perfektným výhľadom na panorámu Londýna.

Ako obvykle je budova trvalo udržateľná a berie veľké ohľady na životné prostredie. Všade, kde to bolo možné, boli použité rekultivovaného a recyklované materiály. Google má tzv "Red List" (Červený list), ktorý dizajnérom prikazoval odstrániť čo najviac škodlivých látok zo stavebnej materiálov. Dizajnéri tak na miestach, kde to bolo možné, použili produkty na báze vody. Podlahy sú z drevených dosiek a ekologickej preglejky. Vonkajšie pracovné priestory, nazvané "The Secret Gardens", sú pracovné plochy na vonkajšom balkóne rozdelené do jednotlivých boxov, navrhnutých tak, aby mali dostatok prirodzeného slnečného svetla a poskytovali funkčné pracovné prostredie za akéhokoľvek počasia. Do každého boxu sa zmestia až štyria pracovníci. Súkromie a ochrana pred vetrom či agresívnym slnkom poskytuje živý plot.

Okrem nárokov na udržateľnosť, zvláštnosť a komplexnosť je toto pracovné prostredie navrhnuté tak, aby bolo zábavné a nebralo sa príliš vážne"pracovne". Dôkazom sú napríklad zvukotesné dvere v štýle ponoriek. Sám zakladateľ firmy PENSON, Lee Penson vyhlásil, že v tomto projekte je všetko o ľuďoch a ich pohode v práci. Kancelárie budú kompletne dokončené začiatkom septembra 2012.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…