Ako vyzerajú kancelárie firmy Google v Londýne
Dobré noviny
Dobré noviny

Ako vyzerajú kancelárie firmy Google v Londýne

Architektonická firma PENSON má "na svedomí" centrálu Google, kde je dôraz kladený na prácu, ale aj na zábavu.

Nová centrála firmy Google sa nachádza v oblasti Covent GardenDizajn je vskutku britský, nechýbajú britské vlajky, terasa a záhrada kde môžu zamestnanci pestovať zeleninu, staromódne spoločenské izby s hojdacími stoličkami, vonkajšie pracovné priestory nazvané "Secret Garden" (Tajná záhrada) a konferenčná miestnosť pre 200 ľudí s názvom "Town Hall" (Radnica ).

Logo spoločnosti napísané malými svetielkami nad recepciou je ďalšou svojráznosťou a inováciou Googlu v prístupe k pracovným priestorom. Ide už o druhú kancelársku budovu, ktorú firma PENSON v poslednom roku preGoogle vytvorila. Kancelárske priestory o celkovej výmere 160 000 m2 sa rozkladajú na niekoľkých poschodiach a obsahujú napríklad hlavnú recepciu, knižnicu, telocvičňu, kaviarne, reštauráciu a hlavnú konferenčnú miestnosť pomenovanú "Town Hall". To všetko s perfektným výhľadom na panorámu Londýna.

Ako obvykle je budova trvalo udržateľná a berie veľké ohľady na životné prostredie. Všade, kde to bolo možné, boli použité rekultivovaného a recyklované materiály. Google má tzv "Red List" (Červený list), ktorý dizajnérom prikazoval odstrániť čo najviac škodlivých látok zo stavebnej materiálov. Dizajnéri tak na miestach, kde to bolo možné, použili produkty na báze vody. Podlahy sú z drevených dosiek a ekologickej preglejky. Vonkajšie pracovné priestory, nazvané "The Secret Gardens", sú pracovné plochy na vonkajšom balkóne rozdelené do jednotlivých boxov, navrhnutých tak, aby mali dostatok prirodzeného slnečného svetla a poskytovali funkčné pracovné prostredie za akéhokoľvek počasia. Do každého boxu sa zmestia až štyria pracovníci. Súkromie a ochrana pred vetrom či agresívnym slnkom poskytuje živý plot.

Okrem nárokov na udržateľnosť, zvláštnosť a komplexnosť je toto pracovné prostredie navrhnuté tak, aby bolo zábavné a nebralo sa príliš vážne"pracovne". Dôkazom sú napríklad zvukotesné dvere v štýle ponoriek. Sám zakladateľ firmy PENSON, Lee Penson vyhlásil, že v tomto projekte je všetko o ľuďoch a ich pohode v práci. Kancelárie budú kompletne dokončené začiatkom septembra 2012.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…