Dobré noviny
Yohan Blake na stovke Bolta neporazil, v krikete si verí
SITA
SITA

Yohan Blake na stovke Bolta neporazil, v krikete si verí

Som "nahadzovacou mašinou", tvrdí o sebe druhý najrýchlejší muž planéty Yohan Blake.

SYDNEY 16. augusta - Usain Bolt možno nebude jediný jamajský rýchlik, ktorý predvedie svoje kriketové umenie v prestížnej austrálskej súťaži Twenty20.

Šesťnásobného olympijského víťaza už má vo svojich sieťach tím Melbourne Stars, preto sa konkurenčný tím Sydney Sixers rozhodol skúsiť šťastie s jeho tréningovým a reprezentačným kolegom a dobrým priateľom Yohanom Blakom.

Výkonný riaditeľ Sixers Stuart Clark sníva o vzájomnom dueli dvoch momentálne najrýchlejších mužov planéty na kriketovom ihrisku.

"Je to vynikajúci športovec a netajím, že takýto zápas by bol snom každého človeka s dušou obchodníka. Podľa mojich správ hráva kriket," povedal Clark o striebornom olympijskom medailistovi na 100 a 200 m a členovi zlatej jamajskej štafety z Londýna pre Sydney Daily Telegraph.

"Ak dokáže v krikete to, čo o sebe hovorí, a ja mu nemám dôvod neveriť, potom je to ideálny hráč. Rozhodne stojí za úvahu," dodal Clark.

Bolta oslovil bývalý reprezentant a momentálne hráč Melbourne Stars Shane Warne.

"Warne ma kontaktoval a spýtal sa ma, či to myslím s kriketom vážne. Prehodili sme zopár slov, mohlo by to vyjsť. Uvidíme, či si nájdem čas. Pokúsim sa o to," potvrdil Bolt. Kriket je na Jamajke mimoriadne populárny, karibská krajina dala tomuto športu hráčov ako Frank Worrell, Michael Holding, Courtney Walsh či Chris Gayle.

"Milujem Twenty20. Keby som dostal šancu, rozhodne ju využijem, pretože je to veľmi zábavný šport. Netuším, aký som v ňom dobrý. Asi by som mal začať trénovať," dodal fenomenálny šprintér, ktorému nie je žiadna zábava cudzia.

Blake o sebe tvrdí, že v krikete je "nahadzovacou mašinou". "Museli by ste ma vidieť v akcii. Som stroj na nadhody, odpaľovať môžem celý deň. Kriket je moja láska, moja vášeň," povedal o sebe počas olympijských hier.

"Musím si pozrieť nejaké videá. Tvrdí, že nahadzuje rýchlosťou 145 km za hodinu, čo vie iba pár ľudí na svete. Usain Bolt je veľký šoumen, ale v krikete zrejme nedosahuje špičkovú úroveň. Zdá sa, že Blake je na tom oveľa lepšie," tak trochu pochybovačne poznamenal Clark.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…