Alicia Keys je ´dievča v ohni´, nazvala tak aj svoj album
SITA
SITA

Alicia Keys je ´dievča v ohni´, nazvala tak aj svoj album

Obľúbená hviezda sa cítila nepochopená a nepoznaná. Chcela zmeniť svoj život a prestať s výhovorkami. Objavila v sebe levicu.

BRATISLAVA 15. augusta - Americká speváčka a skladateľka Alicia Keys prezradila názov svojho pripravovaného štúdiového albumu.

"Meno tohto albumu nosím v hlave už dlho... Bolo veľmi ťažké to tajiť, ale už to dlhšie nedokážem! Volá sa Girl on Fire!!! A to je presné vyjadrenie toho, ako sa cítim!!!" uviedla na svojej oficiálnej webovej stránke.

"Predtým, ako som začala pracovať na tejto nahrávke, som sa cítila tak trochu ako lev v klietke... cítila som sa ako nepochopené dievča, ktoré nikto skutočne nepozná, cítila som, že je čas prestať s výhovorkami v akejkoľvek časti môjho života, chcela som zmenu. Rozhodla som sa, že sa stanem dievčaťom v ohni a lev bol zrazu slobodný," vysvetlila.

"Dostala som sa na rôzne miesta, pracovala som s mnohými ľuďmi (so starými priateľmi, aj s novými). Objavila som tak veľa prekrásnych zvukov, významov a naučila som sa veľa o sile piesne. Sľubujem, že keď to budete počúvať, budete počuť moje nové ja. Dala som do toho všetko: silu, dušu, úprimnosť a srdce... s Girl on Fire vás chcem rozhýbať a prekvapiť," prezradila Keys.

"Girl on Fire je o nových začiatkoch, nových perspektívach a o sviežich štartoch... dať zo seba preč všetku zlú energiu a prevziať kontrolu nad vlastným životom," dodala speváčka, ktorá jednu zo svojich nových skladieb predvedie 6. septembra na udeľovaní MTV Video Music Awards. Album Girl on Fire by sa mal na trh dostať ešte tento rok.

Alicia Keys a jej úspechy

Tridsaťjedenročná Alicia Keys má na svojom konte zatiaľ štyri štúdiové albumy - Songs in A Minor (2001), The Diary of Alicia Keys (2003), As I Am (2007) a The Element of Freedom (2009).

K jej najväčším hitom paria skladby Fallin, No One, You Don\'t Know My Name či Like You\'ll Never See Me Again, no známe sú aj jej spolupráce, napríklad s Usherom (My Boo), Eve (Gangsta Lovin\') alebo Jay-Z (Empire State of Mind).

Získala 14 prestížnych cien Grammy z 27 nominácií, šesťkrát ju nominovali na Brit Award a dostala desať Billboard Music Awards.

Informácie zverejnila webová stránka AceShowbiz.com.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…