Polovičná párty LMFAO v Bratislave, SkyBlu na koncerte nebol
SITA
SITA

Polovičná párty LMFAO v Bratislave, SkyBlu na koncerte nebol

Americký DJ nepricestoval na Slovensko pre zdravotné problémy. RedFoo, charakteristický svojím afroúčesom, napriek tomu spoločne so skupinou tanečníkov a hudobníkov roztočili veľkolepú tanečnú šou.

BRATISLAVA 15. augusta - V bratislavskej Incheba Expo Aréne sa v utorok uskutočnila jedna z najväčších koncertných párty roka - vystúpenie amerického tanečníka a DJ-a s prezývkou RedFoo z dua LMFAO, ktoré patrí aktuálne k najžiadanejším na celom svete.

Pre zdravotné problémy chýbal jeho kolega SkyBlu.

“Pred tromi dňami nám prišiel oficiálny e-mail, že SkyBlu nepríde, lebo má problémy s chrbticou. Pre ne neodohrá časť európskeho turné,” povedal pre agentúru SITA jeden z organizátorov Marián Tar.

Napriek neúplnej zostave na pódiu, boli prítomní svedkami ohromnej elektropopovej tanečnej šou s viac ako tridsiatimi tanečníkmi a hudobníkmi a množstvom svetelných a zvukových efektov pripomínajúcej jednu veľkú párty.

Väčšinu prítomných, ktorým sa podarilo zaplniť priestor haly, tvorili násťroční fanúšikovia a fanúšičky, ktorých temperament bolo cítiť počas celého vystúpenia.

Párty odštartovala načas

To začalo presne podľa časového harmonogramu, a to o 22:00. Pár minút pred úvodom ešte na pódium vybehla tanečnica, aby do publika rozhodila niekoľko desiatok svietiacich tyčiniek a šou sa mohla začať.

Na pódium prišli tanečníci a DJ RedFoo a zaznelo úvodné Rock the Beat.

“Mám pre vás jednu otázku pred tým, než začneme. Kto sa ide zabávať?," spýtal sa RedFoo publika, čo bolo predzvesťou skladby Sorry For the Party Rocking.

Počas nasledujúcej hodiny a dvadsiatich minút zazneli okrem iného aj piesne Getting’ Over you, I’m in Miami Bitch, Reminds Me of You či Hot Dog.

Najväčší hit dua Party Rock Anthem, ktorým si LMFAO podmanili americké aj britské rebríčky, ako aj hit Sexy and I know It zazneli až na záver.

Na pódiu v slipoch

Pri skladbe si RedFoo s tanečníkmi počas choreografie dokonca strhli svoje kostýmy a ostali len vo farebných slipoch, čím si od publika vyslúžili ešte intenzívnejší burácajúci potlesk a výskot.

Počas celej šou plnej svetelných a vizuálnych efektov bolo nielen pódium, ale aj hľadisko plné najrozličnejších rekvizít, nechýbali škatule v štýle tanečníka LMFAO s prezývkou “krabicová hlava”, vystreľovacie konfety, svietiace tyčinky, činky v nadpriemerných veľkostiach, veľké nafukovacie lopty, či dokonca nafukovacia zebra v životnej veľkosti, ktorú si fanúšikovia pohadzovali nad hlavami.

Na pódiu robil chvíľami tancujúcej skupine spoločnosť napríklad aj jeden z maskotov LMFAO - ružový medveď Shuffles, ktorý si na záver rovnako ako tanečníci tiež stiahol nohavice. RedFoo a tanečníci sa s publikom definitívne rozlúčili asi desať minút pred pol dvanástou.

Návštevníci sa krátko po skončení pohli smerom k východu, následné vystúpenie exkluzívneho hosťa - DJ-a Bruna z Ibizy si ostala vychutnať len menej ako polovica publika LMFAO.

Okrem neho sa v utorok v rámci večera a noci predviedli aj maďarská DJ-ka Lia Kustanczi, slovenská dvojica DJ Carlo & DJ Brano, ďalej duo Bacil & Rakby ako aj DJ Kappa so sexi tanečnicami Ladylicious.

Na scéne sa objavili pred šiestimi rokmi

RedFoo (Stefan Kendal Gordy) a SkyBlu (Skyler Austen Gordy) alias LMFAO pôsobia na scéne od roku 2006. Pôvodne sa volali Sexe Dude, no po intervencii babičky sa premenovali.

V novembri 2008 podpísali zmluvu s vydavateľstvom Interscope a v júli 2009 vydali debutový album Party Rock so singlami I\'m in Miami Bitch, La La La, Shots a Yes. V roku 2009 sa stala nielen v USA hitom skladba Let the Bass Kick in Miami Girl, pod ktorou je okrem LMFAO podpísaný aj dídžej Chuckie.

V roku 2010 si ich pozval na hosťovanie do skladby Gettin\' Over You Francúz David Guetta a o úspechu LMFAO bolo rozhodnuté.

Skutočný prelom však predstavovala až skladba Party Rock Anthem (feat. Lauren Bennett and GoonRock) z druhého štúdiového albumu Sorry for Party Rocking (2011).

Pieseň sa stala medzinárodným hitom, LMFAO s ňou ovládli rebríčky v USA i vo Veľkej Británii a z lokálnej hviezdičky sa stala svetoznáma skupina. Na úspech Party Rock Anthem nadviazali ďalšími úspešnými singlami ako Sexy and I Know It a Sorry for Party Rocking.

Tento rok formácia vystúpila po boku Madonny počas polčasovej prestávky Super Bowlu. Ich vystúpenie si len v USA pozrelo 114 miliónov televíznych divákov. Počas krátkeho pôsobenia na scéne už LMFAO stihli získať dve Hip-Hop Nation Awards, NRJ Music Awards, Kids' Choice Award a nominovaní boli aj na Grammy.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…