Dobré noviny
Na internete sa predávajú veci z olympiády, záujem je veľký
SITA
SITA

Na internete sa predávajú veci z olympiády, záujem je veľký

Za olympijskú pochodeň s podpisom zlatého medailistu v cyklistickej časovke Bradleyho Wigginsa bol jej nový majiteľ ochotný zaplatiť 13-tisíc libier.

LONDÝN 14. augusta - Olympijské hry v Londýne sa stávajú kultovou záležitosťou.

Svedčí o tom aj obrovský záujem fanúšikov o autentické suveníry z podujatia - technickým vybavením športovísk počnúc a kostýmom Mary Poppinsovej z otváracieho ceremoniálu končiac.

Organizátori preto veria, že na internetovej aukcii získajú predajom stovky až tisícky libier. Ich očakávania rozhodne nie sú prehnané.

Za olympijskú pochodeň s podpisom zlatého medailistu v cyklistickej časovke Bradleyho Wigginsa bol jej nový majiteľ ochotný zaplatiť 13-tisíc libier (16 500 eur).

Oficiálna výsledková listina z atletických súťaží sa predala za 4030 libier, basketbalová lopta z finále mužského turnaja medzi USA a Španielskom za 3755 libier. Na opačnej strane záujmu je tabuľa Angoly z nástupu výpravy na otváracom ceremoniáli. V utorok sa niekoľko hodín jej cena nepohla z úrovne 80 libier. Na dračku idú vlajky niektorých krajín z otvorenia OH.

Najvyššia ponuka za americké pruhy a hviezdy je 3735 libier, nasledujú kanadská (1315 libier) a bermudská (716). Súťažný oštep sa predáva za 2010 libier, dvojmetrový maskot Wenlock v odeve fiktívneho detektíva Sherlocka Holmesa za 4040 libier.

Populárne sú aj rekvizity z umeleckej časti programu otváracieho ceremoniálu. Cena za šaty rozprávkovej opatrovateľky Mary Poppinsovej sa začína na 855 librách, za jej čiernu tašku na 541 librách. Odev sedliaka z úplného úvodu otvorenia stojí 230 libier. Výťažok z "olympijskej burzy" si rozdelia britské športové organizácie.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…