Najmladší z nástupcov na trón, princ George, oslavuje 1. narodeniny
TASR
TASR

Najmladší z nástupcov na trón, princ George, oslavuje 1. narodeniny

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea poďakovali všetkým za blahoželania k prvým narodeninám svojho syna.

Na archívnej snímke z 2. júla 2014 britský princ William, jeho manželka Kate a ich synček George počas návštevy výstavy motýľov v Londýne. Foto: TASR/AP Photo

Londýn 22. júla (TASR) - Britský princ George, syn princa Williama a Kate Middletonovej, oslavuje dnes svoje prvé narodeniny a Kensingtonský palác zverejnil pri tejto príležitosti jeho dve nové fotografie. Malý princ sa na nich v sprievode svojich rodičov teší z motýľa na otcovej ruke na ich výstave v Prírodovednom múzeu v Londýne, ktorého je jeho matka patrónkou, informovala stanica BBC. Dodala, že oba snímky pochádzajú spred niekoľkých týždňov.

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea poďakovali všetkým za blahoželania k prvým narodeninám svojho syna, ktorý je po svojom starom otcovi princovi Charlesovi a otcovi Williamovi tretím v nástupníckej línii na britský trón.

Británia v nedeľu zverejnila novú snímku princa Georgea, ktorá spoločne s oboma fotografiami z Prírodovedného múzea vytvára sériu, napísala BBC. Princ oblečený v modrom tričku a krátkych nohaviciach na nej prejavuje radosť z toho, že vie chodiť.

BBC informovala, že princ George Alexander Louis bude mať dnes podobnú narodeninovú oslavu ako mnohé z 2200 detí, ktoré sa narodili vlani v rovnaký deň ako on. Na rozdiel od nich sa však jeho oslava uskutoční v záhrade Kensingtonského paláca, kde rodina býva a zúčastní sa na nej aj jeho prababka, kráľovná Alžbeta II. Bude však čisto v rodinnom kruhu. Podľa britskej tradície dostane princ čokoládovú tortu s jednou sviečkou a tiež podľa tradície dostanú darčeky aj všetci návštevníci pozvaní na jeho oslavu, uviedla televízia ČT24.

Jeho rodičia sa usilujú, aby chlapček - budúci kráľ - viedol pokiaľ možno normálny život a aby bol počas detstva chránený pred prílišnou pozornosťou verejnosti. Tej si napokon užil dosť počas nedávnej návštevy Nového Zélandu a Austrálie, kde ich vrelo prijali.

Londýnsky spolupracovník Českej televízie Ivan Kytka informoval, že oslava bude mať aj svoju verejnú časť. V Buckinghamskom paláci dnes otvoria výstavu kráľovských hračiek, ktorá ukáže, s čím sa kráľovské deti počas uplynulých 250 rokov hrali.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…