Siamské dvojičky dnes oslávia dosiahnutie životného medzníka
TASR
TASR

Siamské dvojičky dnes oslávia dosiahnutie životného medzníka

Dvojičky sú spojené hrudnou kosťou a majú spoločné orgány, s čím bol problém pred štyrmi rokmi, keď sa Ronnie nakazil nejakým vírusom a malo to dopad aj na zdravie Donnieho.

Najstaršie siamské dvojičky na svete sa chystajú dnes na verejnej oslave v americkom Ohiu osláviť, že prekonali dĺžku života vôbec prvých siamských dvojičiek, ktoré sa narodili v Siame (dnešnom Thajsku) a dali svetu toto pomenovanie. Američania Donnie a Ronnie Galyonovci majú dnes 62 rokov, osem mesiacov a osem dní a prekonali tak dĺžku života siamských bratov Changa a Enga Bunkerovcov, ktorí žili v rokoch 1881-1874. Foto: TASR/AP

Cleveland 5. júla (TASR) - Najstaršie siamské dvojičky na svete sa chystajú dnes na verejnej oslave v americkom Ohiu osláviť, že prekonali dĺžku života vôbec prvých siamských dvojičiek, ktoré sa narodili v Siame (dnešnom Thajsku) a dali svetu toto pomenovanie.

Američania Donnie a Ronnie Galyonovci majú dnes 62 rokov, osem mesiacov a osem dní a prekonali tak dĺžku života siamských bratov Changa a Enga Bunkerovcov, ktorí žili v rokoch 1881-1874, informovala agentúra Reuters.

Galyonovci budú oslavovať vo svojom domovskom meste Dayton v Ohiu, kde pre nich chystajú večierok. Dvojičky sú spojené hrudnou kosťou a majú spoločné orgány, s čím bol problém pred štyrmi rokmi, keď sa Ronnie nakazil nejakým vírusom a malo to dopad aj na zdravie Donnieho.

Donnie a Ronnie žijú s mladším bratom Jimom Galyonom a jeho manželkou Mary. Jim povedal, že jeho starší bratia jazdili s otcom a istý čas aj so siedmimi súrodencami na turné, kde až do 70. rokov vystupovali ako "ľudská rarita", potom to však prestalo byť módne. Absolvovali tak cesty po Mexiku a Latinskej Amerike.

"Vystupovali od štyroch do 40 rokov," uviedol.

Podľa neho sa chcú dostať do Guinnessovej knihy svetových rekordov ako najdlhšie žijúce siamské dvojičky, keď oslávia v októbri 63. narodeniny.

Doterajší rekord držia Giacomo a Giovanni Battista Tocciovci z Talianska, ktorí prišli na svet roku 1877 a zomreli ako 63-roční, informoval. "Bol to ich celoživotný cieľ dožiť sa tohto veku," zdôraznil.

Fotogaléria: Siamské dvojičky Donnie a Ronnie Galyonovci

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…