Siamské dvojičky dnes oslávia dosiahnutie životného medzníka
TASR
TASR

Siamské dvojičky dnes oslávia dosiahnutie životného medzníka

Dvojičky sú spojené hrudnou kosťou a majú spoločné orgány, s čím bol problém pred štyrmi rokmi, keď sa Ronnie nakazil nejakým vírusom a malo to dopad aj na zdravie Donnieho.

Najstaršie siamské dvojičky na svete sa chystajú dnes na verejnej oslave v americkom Ohiu osláviť, že prekonali dĺžku života vôbec prvých siamských dvojičiek, ktoré sa narodili v Siame (dnešnom Thajsku) a dali svetu toto pomenovanie. Američania Donnie a Ronnie Galyonovci majú dnes 62 rokov, osem mesiacov a osem dní a prekonali tak dĺžku života siamských bratov Changa a Enga Bunkerovcov, ktorí žili v rokoch 1881-1874. Foto: TASR/AP

Cleveland 5. júla (TASR) - Najstaršie siamské dvojičky na svete sa chystajú dnes na verejnej oslave v americkom Ohiu osláviť, že prekonali dĺžku života vôbec prvých siamských dvojičiek, ktoré sa narodili v Siame (dnešnom Thajsku) a dali svetu toto pomenovanie.

Američania Donnie a Ronnie Galyonovci majú dnes 62 rokov, osem mesiacov a osem dní a prekonali tak dĺžku života siamských bratov Changa a Enga Bunkerovcov, ktorí žili v rokoch 1881-1874, informovala agentúra Reuters.

Galyonovci budú oslavovať vo svojom domovskom meste Dayton v Ohiu, kde pre nich chystajú večierok. Dvojičky sú spojené hrudnou kosťou a majú spoločné orgány, s čím bol problém pred štyrmi rokmi, keď sa Ronnie nakazil nejakým vírusom a malo to dopad aj na zdravie Donnieho.

Donnie a Ronnie žijú s mladším bratom Jimom Galyonom a jeho manželkou Mary. Jim povedal, že jeho starší bratia jazdili s otcom a istý čas aj so siedmimi súrodencami na turné, kde až do 70. rokov vystupovali ako "ľudská rarita", potom to však prestalo byť módne. Absolvovali tak cesty po Mexiku a Latinskej Amerike.

"Vystupovali od štyroch do 40 rokov," uviedol.

Podľa neho sa chcú dostať do Guinnessovej knihy svetových rekordov ako najdlhšie žijúce siamské dvojičky, keď oslávia v októbri 63. narodeniny.

Doterajší rekord držia Giacomo a Giovanni Battista Tocciovci z Talianska, ktorí prišli na svet roku 1877 a zomreli ako 63-roční, informoval. "Bol to ich celoživotný cieľ dožiť sa tohto veku," zdôraznil.

Fotogaléria: Siamské dvojičky Donnie a Ronnie Galyonovci

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…