Sean Penn má zálusk na réžiu knihy Crazy for the Storm
SITA
SITA

Sean Penn má zálusk na réžiu knihy Crazy for the Storm

Herec, scenárista a režisér v jednej osobe rokuje o réžii adaptácie románu od Norman Ollestada, ktorý v češtine vyšiel pod názvom Vstříc bouři (2009).

BRATISLAVA 10. augusta - Americký herec, scenárista a režisér Sean Penn rokuje o réžii adaptácie románu Crazy for the Storm od Norman Ollestada, ktorý v češtine vyšiel pod názvom Vstříc bouři (2009).

V knihe americký spisovateľ vyrozprával svoj skutočný príbeh o tom, ako v roku 1979 vo veku 11 rokov prežil leteckú nehodu, pri ktorej zomreli jeho otec s priateľkou aj pilot.

Malý Norman musel využiť všetky svoje schopnosti, aby sa mu v zlých poveternostných podmienkach podarilo dostať z miesta nešťastia v kalifornskom pohorí San Gabriel.

Okrem seba sa snažil zachrániť otcovu priateľku Sandru, ktorá nebola na mieste mŕtva.

Scenár filmovej adaptácie napísal Will Fetters, produkciu majú na starosti Bill Gerber, Rob Weisbach a Fonda Snyder.

Will Fetters má ako scenárista na konte romantickú drámu Nezabudni na mňa (2010) s Robertom Pattinsonom a Emilie de Ravin v hlavných úlohách a drámu Šťastlivec (2012), v ktorej si zahrali Zac Efron a Taylor Schilling.

Čoskoro 52-ročný Sean Penn je známy napríklad z filmov Zlí chlapci (1983), Farby (1988), Obete vojny (1989), Carlitova cesta (1993), Mŕtvy muž prichádza (1995), Ešte sa môžeš vrátiť (1997), Tenká červená čiara (1998), Ja som Sam (2001), 21 gramov (2003), Zabijem Nixona (2004) alebo Tlmočníčka (2005).

Oscarové výkony predviedol v snímkach Tajomná rieka (2003) a Milk (2008). Ako režisér sa predstavil s filmami Vyvrheľ (1991), Križovatka smrti (1995), Prísaha (2001) a Útek do divočiny, ktorý sa stal jednou z najúspešnejších snímok roka 2007.

Okrem dvoch nominácií na Oscara (strih, herec vo vedľajšej úlohe) vyniesla samotnému Pennovi nominácie na prestížne ceny asociácií režisérov (Directors Guild of America Award) a scenáristov (Writers Guild of America Award).

Najnovšie účinkoval vo filmoch Strom života (2011) a Tu to musí byť (2011). Na budúci rok sa predstaví v krimidráme Lovci gangstrov, v ktorej sa objavia aj Ryan Gosling, Emma Stone, Josh Brolin, Giovanni Ribisi, Nick Nolte alebo Michael Peňa.

Jeho súkromie začalo pútať pozornosť médií v roku 1985, keď sa oženil s popovou hviezdou Madonnou. Speváčka ho neskôr obvinila z domáceho násilia a v septembri 1989 sa oficiálne rozviedli.

Ešte v tom istom roku sa začal Pennov vzťah s Robin Wright, s ktorou má dve dospelé deti - dcéru Dylan Frances a syna Hoppera Jacka. Dvojica bola niekoľkokrát na pokraji rozvodu, ktorý definitívne uzavreli až v roku 2010.

Informácie pochádzajú z webovej stránky hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…