Dobré noviny
Letné sústredenie naštartuje mladých hokejistov do súťaže
SITA
SITA

Letné sústredenie naštartuje mladých hokejistov do súťaže

Slovenskí mladíci dostanú šancu presvedčiť o svojich schopnostiach na sústredení, ktoré otestuje potencionálnych adeptov do tímu Slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov.

BRATISLAVA 31. mája - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov, ktorá bude aj v nasledujúcej sezóne štartovať v najvyššej súťaži, začne nový ročník tréningovým kempom v Námestove už v prvej polovici júna.

Šiesta kapitola projektu začne písať svoje riadky už o niekoľko dní, hoci už nie v Púchove, ale v Bratislave, kde nájdu juniorskí reprezentanti svoj domovský stánok pre nastávajúcu extraligovú sezónu. Pod vedením trénera Ernesta Bokroša si novotvoriaci sa tím zmeria po desaťdňovom sústredení sily s českými rovesníkmi v dvoch prípravných zápasoch v Třeboni.

"V prvom rade by som chcel vyzdvihnúť fakt, že vedenie SZĽH pripravilo dvadsiatke podmienky na absolvovanie letného výcvikového kempu, čo nám v minulosti chýbalo pre dobrý rozbeh do medzinárodnej sezóny," povedal šéftréner mládežníckych reprezentačných družstiev a hlavný tréner SR 20 Ernest Bokroš a pred prvým zrazom dvadsiatky.

Základ tímu budú hráči z projektu Orange 20

"Sústredenie bude slúžiť na spoznávanie hráčov do projektu Orange 20 - potrebujeme si otestovať potenciálnych adeptov do tímu pre extraligovú sezónu a predovšetkým s výhľadom na MS 20 v Ufe a taktiež aj sledovať predpoklady na súhru a tímový prejav s hráčmi, ktorí budú v nasledujúcej sezóne pod kontraktmi v zahraničí. Preto pozvánku na sústredenie dostane vyše tridsať mladých hokejistov." dodal.

Prirodzenou súčasťou spomenutého letného kempu budú aj testy či osobné pohovory s hráčmi. Po skončení júnového výcvikového tábora sa hráči vrátia do svojich materských klubov a vybraní sa od 23. júla 2012 pripoja v Bratislave k mužstvu Orange 20, ktoré bude v sezóne 2012/2013 pôsobiť v Tipsport extralige a s extraligistami do začiatku MS 20 odohrá dvojkolovo (doma-vonku) 20 stretnutí.

"Základ tímu na MS 20 bude tvorený hráčmi z projektu, ktorí budú doplnení jednotlivcami zo zahraničných súťaží. Aj preto sa chceme počas letného kempu rozprávať s hráčmi ako Gernát, Čerešňák či Tvrdoň o ich ďalšom pôsobení v našom reprezentačnom družstve," uviedol Ernest Bokroš, ktorý si veľmi dobre uvedomuje skutočnosť, že pokiaľ chce Slovensko udržať talentovaných hráčov pred ich predčasným odchodom do zahraničia, je nevyhnutné vytvoriť nadštandardné podmienky pre ich plynulý rast.

Miestenku do tímu si mladí vybojujú svojim výkonom

"Sme radi, že aj majitelia a manažéri slovenských klubov podporujú túto filozofiu zväzu. Nakoľko na Slovensku už dávno nefungujú strediská typu vojenských Dukiel, VTJ-čok či stredísk vrcholového športu, práve projekt centralizovanej prípravy dvadsaťročných supluje tento chýbajúci článok vo vývoji mladých hokejistov," myslí si Ernest Bokroš.

"Domnievam sa, že mnohí z nich pochopili filozofiu hokejového zväzu. Aj rozumní hráčski agenti majú podiel na tom, že mladí chlapci ´neutekajú´ zo Slovenska. No nájdu sa aj takí ´agenti´, ktorí podporujú odchod ešte nevyzretých hráčov do zámoria, prípadne sa snažia rodičom mladých hokejistov nahovoriť, že cez nich vedie cesta do národného tímu... Chceme upozorniť rodičov, že to nie je ani v najmenšom pravda, hráčski agenti nemajú vplyv na to, či mladí hráči budú hrať v reprezentačnom družstve, alebo nie!" rázne dopĺňa Ernest Bokroš.

Podľa neho si miesto v mládežníckej reprezentácii hráč vybojuje len svojím výkonom a poctivým prístupom k plneniu si hokejových povinností, hoci verejnosť to nie vždy tak vníma. Projekt reprezentačnej dvadsiatky je však ponuka pre mladých hokejistov, ktorá sa neodmieta. Najmä keď v ňom ide o komplexný rozvoj talentu a jeho optimálnej prípravy pre seniorský hokej.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…