Dovolenka skončila, slovenskí hokejisti začali pracovať na kondícii
TASR
TASR

Dovolenka skončila, slovenskí hokejisti začali pracovať na kondícii

Reprezentanti si voľno dopriali iba necelý mesiac a už sa začali potiť pod dohľadom kondičných trénerov.

Tomáš Tatar Foto: TASR/ Pavel Neubauer

Banská Bystrica 10. júna (TASR) - Desiatka slovenských hokejových reprezentantov absolvovala v pondelok v Banskej Bystrici vstupné testy pred začiatkom letnej prípravy. Marek Ďaloga, Marek Hrivík, Martin Marinčin, Andrej Meszároš, Richard Pánik, Martin Réway, Andrej Sekera, Tomáš Surový, Tomáš Tatar a Marek Viedenský sa zišli vo Fit aréne na meraniach parametrov ich svalov v troch silových režimoch, tak, ako to pripravil kondičný tréner Roman Švantner. Testovanie hokejistov si vzal pod palec tréner Juraj Moravčík či fyzioterapeut Lukáš Hačkulič.

Reprezentanti si voľno dopriali iba necelý mesiac a už sa začali potiť pod dohľadom kondičných trénerov. Najskôr si otestovali silu nôh na izokinetickom bicykli v ambulancii u lekára Miroslava Sylvestra, neskôr výbušnosť dolných končatín či silu v tlaku na lavičke. "Takto si presne zmeriame, kde chlapcov tlačí topánka a podľa toho im ušijeme kondičný program priamo na mieru," povedal pre oficiálnu webstránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) kondičný tréner Juraj Moravčík. "Andrej Sekera má už za sebou nábehový týždeň a naplno začne zaberať už počas tohto. Zvyšok chlapcov je oddýchnutých a svoje telá zaťažia postupne," pokračoval Moravčík. "Väčšina z nich si tréningy odkrúti v Banskej Bystrici, Tomáš Tatar bude trénovať napríklad v Trenčíne, kde máme tiež jednu skupinu hráčov," doplnil kondičný tréner, ktorý v príprave pred majstrovstvami sveta vypomáhal aj pri slovenskej reprezentácii.

Tatar priletel z dovolenky v Dubaji len na konci víkendu a v pondelok už bol nastúpený, aby mu tréneri pripravili plán na leto. "Viem, čo môžem od tohto kolektívu kondičných koučov očakávať a pre mňa je plus, že sa budem môcť pripravovať takmer doma v Trenčíne pod dohľadom Stanislava Magulu, ktorý už viac ako mesiac trénuje Mária Bližňáka, Branka Radivojeviča, Marcela Hossu či Petra Ölveckého. Ja začnem o týždeň v pondelok. Telo si oddýchlo a teraz sa pripravím mentálne. Predtým si ešte zahrám in-line hokej za Dubnicu Wildkings," povedal 23-ročný útočník, ktorý má za sebou v slovenskom drese účasť na troch majstrovstvách sveta (2010, 2012, 2014) a olympijských hrách v Soči v tomto roku. Tatar si zahrá za dubnický tím v exhibičnom zápase in-line hokeja už v utorok proti mužstvu zo Zlína a pôjde o spomienkový zápas na počesť hokejistov Lokomotivu Jaroslavľ Pavla Demitra, Karla Rachůnka, Jana Mareka i Josefa Vašíčka, ktorí zahynuli 7. septembra 2011 pri leteckom nešťastí neďaleko tohto ruského mesta. Začiatok zápasu je o 19.00 h na trenčianskom zimnom štadióne.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…