Vo Washingtone dominoval Dolgopolov, získal titul v dvojhre

Dvadsaťtriročný rodák z Kyjeva získal druhý singlový primát z okruhu ATP, premiérovo triumfoval na lanskom turnaji v chorvátskom Umagu.

WASHINGTON 6. augusta - Ukrajinský tenista Alexandr Dolgopolov sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 1 049 760 USD, tvrdý povrch vonku).

Druhý nasadený hráč zdolal v nedeľňajšom finále nasadenú štvorku podujatia Tommyho Haasa za 136 minút 6:7 (7), 6:4, 6:1. Tridsaťštyriročný Nemec Haas prehral vôbec prvé svoje finále na americkej pôde, pri predchádzajúcich ôsmich pokusoch sa vždy tešil zo zisku titulu.

Nedeľňajšie finále v metropole USA dvakrát prerušil dážď, najprv približne na 15 minút, potom na vyše hodinu a pol. V oboch prípadoch to bolo počas prvého setu. Dvadsaťtriročný rodák z Kyjeva získal druhý singlový primát z okruhu ATP, premiérovo triumfoval na lanskom turnaji v chorvátskom Umagu.

"Som veľmi šťastný, Zvlášť, keď sa mi podarilo vyhrať takýto náročný zápas. Striedali sme sa vo vedení. Navyše, duel dvakrát prerušili pre dážď. Som spokojný sám so sebou, že sa mi podarilo udržať koncentráciu počas všetkých troch setov," cituje oficiálna stránka ATP slová 16. hráča rebríčka vo dvojhre.