Jágr po prehre vybuchol, na trestnej lavici zúril ako býk
SITA
SITA

Jaromír Jágr bol lídrom českého tímu, na ľade bojoval o každý puk a snažil sa pripravovať šance spoluhráčom.

MINSK 25. mája - Český hokejista Jaromír Jágr len veľmi ťažko niesol vývoj na ľade v sobotňajšom semifinále majstrovstiev sveta v bieloruskom Minsku s Fínskom. Česi napokon prehrali 0:3 a čaká ich iba boj o bronzové medaily so Švédmi (nedeľa o 15.30 h SELČ).

Jágr bol lídrom českého tímu, na ľade bojoval o každý puk a snažil sa pripravovať šance spoluhráčom. Po svojom vylúčení v tretej tretine za odplácanie nečakane vybuchol na trestnej lavici.

Za stavu 0:2 sa Čechom nedarilo, ale Jágr sa ako jeden z mála snažil zlomiť priebeh. Po strete s Leom Komarovom pri mantineli v 49. min sa na dotierajúceho súpera zahnal hokejkou a rozhodcovia ho poslali na trestnú lavicu.

Frustrovaný Jágr už mimo ľadovej plochy hodil hokejku na mantinel, potom prišli na rad aj uterák a fľaša s vodou. Z televíznych záberov bolo badať veľkú zlosť českej hviezdy, vyzeral ako zúriaci býk.

"Od začiatku bolo vidieť, že ide do toho naplno. Dohrával súboje a potom bol trocha frustrovaný, keď z toho vyplynuli fauly. Klobúk dole, že drie v 42 rokoch a bije sa celých 60 minút. To je obdivuhodné," povedal pre iDnes.cz na adresu spoluhráča Jiří Novotný.