V A-finále K2 na 1000 m skončili Vlček s Tarrom na 5. mieste

Strieborní medailisti z 2. kola SP v Račiciach zaostali za víťaznou francúzskou posádkou Arnaud Hybois, Etienne Hubert o takmer tri sekundy.

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček (vpredu), Juraj Tarr počas A-finále K2 na 1000 m na treťom podujatí Svetového pohára v maďarskom Szegede Foto: TASR/MTI

Szeged 24. mája (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil v A-finále K2 na 1000 m na treťom podujatí Svetového pohára v Szegede piate miesto. Strieborní medailisti z 2. kola SP v Račiciach zaostali za víťaznou francúzskou posádkou Arnaud Hybois, Etienne Hubert o takmer tri sekundy.

Mladá kádvojka v zostave Denis Myšák, Tibor Linka finišovala v B-finále tretia a celkovo skončila dvanásta. Singlkanoista Vincent Farkaš dopádloval v B-finále C1 piaty, celkovo ho klasifikovali na 14. pozícii.

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou postúpili do A-finále K2 na 200 m na treťom podujatí Svetového pohára v Szegede, keď v prvej rozjazde obsadili tretie miesto.

Obe dve sa predstavili aj v K1 na 200 m. Kmeťová skončila vo štvrtom semifinále štvrtá (41,406 s) a v nedeľu predpoludním bude bojovať v B-finále rovnako ako Kohlová, ktorá obsadila taktiež štvrté miesto v druhom semifinále (41,530).

Martin Vajda obsadil v treťom semifinále K1 na 200 m siedmu priečku a v nedeľu sa predstaví v C-finále.