Nóri otočili zápas s Dánskom a vyhrali 4:3

Dáni skúsili hru bez brankára už šesť minút pred koncom.

Súboj hráčov pred nórskou bránkou. Foto: TASR/AP

Minsk 11. mája (TASR) - Nórski hokejisti zvíťazili v A-skupine ma MS v Minsku nad Dánskom 4:3, hoci v 3. minúte prehrávali už 0:2. V tabuľke majú na konte 6 bodov, Dáni sú bez bodu. Nóri odohrajú ďalší zápas v utorok o 19.45 so Švédskom, Dáni si v rovnaký deň o 15.45 zmerajú sily s Talianskom.

V úvode zápasu hrali Dáni presilovú hru, no blízko ku gólu bol v oslabení Nór Forsberg. Krátko po početnej výhode sa však Dánsko dostalo do vedenia, keď Poulsen v 3. minúte zúročil svoj dôraz pred bránkou. Už o 20 sekúnd pridali Dáni druhý gól po tom, čo sa z pravej strany presadil Storm. Nóri však neskladali zbrane a na 2:1 upravil v 7. minúte počas presilovky obranca Holös. V 23. minúte už bolo vyrovnané, keď sa Nóri opäť presadili v početnej výhode. Peknú kombináciu s Askom zakončil K. A. Olimb - 2:2.

V 32. minúte fauloval O. Lauridsen vo vyloženej pozícii Skrödera, ktorý z následného trestného strieľania upravil na 3:2. Dáni mohli vyrovnať v 50. minúte, no brankár Haugen výborným zákrokom podržal Nórov. Tí o tri minúty neskôr pridali štvrtý gól, keď Trygg tvrdou strelou využil presilovku. Dáni skúsili hru bez brankára už 6. minút pred koncom a o gól na 4:3 sa v presilovej hre postaral Hansen. Nóri napokon tesné víťazstvo udržali.

A-skupina:

Nórsko - Dánsko 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 7. Holös (M. Olimb), 23. K. Olimb (Ask), 32. Skröder (Tr. strieľ.), 53. Trygg (M. Olimb, Holös) – 3. Poulsen (Green), 3. Storm (Bjorkstrand, Kristensen), 57. Hansen (N. Jensen). Rozhodcovia: Dremelj (Slovin.), Rantaala (Fín.) – Carnathan (USA), Puolakka (Fín), vylúčení na 2 min.: 6:6, navyše M. Olimb (Nór.) 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 4837 divákov.

Nórsko: Haugen – Holös, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Espeland – Hansen, Röymark, Forsberg – Bastiansen, K. Olim, M. Olimb – Olden, Skröder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen – Roest, Dahlström, Volden

Dánsko: Nielsen – Lassen, Larsen, J. B. Jensen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Kristensen, Bruggisser – Madsen, Hansen, Boedker – Green, Poulsen, Christensen – Storm, Bjorkstrand, J. Jensen – N. Jensen, Staal, Jakobsen.

Per-Ake Skröder, útočník Nórska: "Mať šesť bodov po dvoch zápasoch je skvelé. Mnohí vylúčili, že by sme mohli postúpiť do štvrťfinále, no my sme vedeli, že v rámci skupiny máme kvalitný tím. Musíme sa pripraviť na Švédov, ktorí majú veľa skúsených hráčov."

Janne Karlsson, tréner Dánska: "Oslabenia nám niekedy vychádzajú, no dnes to tak nebolo."