Karel Gott je moderný, súčasných hudobných štýlov sa nebojí
SITA
SITA

Karel Gott je moderný, súčasných hudobných štýlov sa nebojí

Nový videoklip nakrúcal spevák aj v nemeckej verzii, pričom pieseň do nemčiny preložil Filip Albrecht pod názvom Du hast die wahl.

BRATISLAVA 2. augusta (SITA) - Český spevák Karel Gott nakrúca videoklip s Olgou Lounovou k duetu Dál za obzor, ktorý speváčka sama napísala. Gottovi to síce viacerí vyhovárali, on sa ale rozhodol, že chce osloviť aj mladšiu generáciu.

"Doba sa rýchlo mení a názor na to, či by Karel Gott mal robiť klipy, je rôzny. Veľa ľudí mi to vyhováralo, pretože tam, kde sa vysielajú klipy, tam nesedí publikum Karla Gotta," zdôveril sa umelec.

"Je to o mojej voľbe, či chcem získať publikum, ktoré sedí pri televízore, kde sa vysielajú klipy. Ja ich chcem presvedčiť, že im mám čo povedať. A preto idem niekedy aj na tenký ľad," vysvetlil svoje rozhodnutie 73-ročný spevák, ktorý 31-ročnej Lounovej zasahoval aj do textu.

"Text mi trval dlho. Karel je detailista, chcel, aby to všetko dávalo presne zmysel. On je obrovský džentlmen a perfekcionista, čo je, samozrejme, niekedy zložitejšie, pretože musíte mať všetko pripravené a odôvodnené. Ja som ale tiež perfekcionista, takže sme sa zhodli," opísala spoluprácu s Gottom speváčka.

Spevák má na to však trochu odlišný názor. "Duet by mal byť o dialógu a ten vznikne, keď sa stretnú dvaja ľudia, ktorí sú úplne odlišní. Zažil som to už s rapperom Bushidom v Nemecku. Rád sa stretávam s úplne iným typom ľudí. Olga je veľmi živelný typ. Chrlí nápady, ktoré možno o chvíľu zmení, ale človek si z toho niečo vezme. Mali sme napríklad odlišný názor na interpretáciu," uviedol Gott.

Videoklip sa nakrúcal aj v nemeckej verzii, pričom pieseň do nemčiny preložil Filip Albrecht pod názvom Du hast die wahl. Text je o mladej žene, ktorá nemôže otehotnieť a rozhodne sa preto pomáhať deťom bez vlastných rodičov. Nakoniec však sama otehotnie.

"Poznám niekoľko takých prípadov, keď žene povedali, že nemôže mať deti, ona si ich začala požičiavať od kamarátok, nabudili sa jej hormóny a tým pádom otehotnela," opísala námet piesne Lounová.

 

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…