Gáborík opäť hviezdil, králi z LA už vedú v sérii 2:0

Vo Východnej konferencii vyhral Pittsburgh na ľade NY Rangers 2:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1.

Slovenský hokejový útočník v službách Los Angeles Kings prekonáva a brankára Anaheimu Jonasa Hilera. Foto: TASR/AP

New York 6. mája (TASR) - Hokejisti Los Angeles triumfovali aj v druhom zápase semifinále Západnej konferencie zámorskej NHL, keď v noci na utorok zdolali Anaheim 3:1. Do streleckej listiny sa opäť zapísal slovenský útočník v drese "kráľov" Marián Gáborík, ktorý už po 34 sekundách otvoril skóre duelu. Jeho tím vedie 2:0 na zápasy.

Vo Východnej konferencii vyhral Pittsburgh na ľade NY Rangers 2:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1. "Tučniaci" rozhodli o víťazstve v druhej tretine, keď najprv v 23. minúte strelil svoj prvý gól v tohtoročnom play off Sidney Crosby a o 13 minút spečatil výsledok Jussi Jokinen.

Sumáre - 2. kolo play off NHL:

tretí zápas semifinále Východnej konferencie:

NY RANGERS - PITTSBURGH 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 23. Crosby (Bortuzzo, Kunitz), 36. Jokinen. Brankári: Lundqvist - Fleury, strely na bránku: 35:15. Diváci: 18.006.

/stav série: 1:2/

druhý zápas semifinále Západnej konferencie

ANAHEIM - LOS ANGELES 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Maroon (Getzlaf, Fowler) - 1. GÁBORÍK (Kopitar, Brown), 13. Martinez (Toffoli, Pearson), 60. King (Williams). Brankári: Hiller - Quick, strely na bránku: 37:17. Diváci: 17.281.

/stav série: 0:2/

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 13:46 1 0 1 1 4 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/