Basketbalisti Interu vyhrali nad Prievidzou, ujali sa vedenia v sérii

Druhý zápas finále je na programe v sobotu 3. mája o 18.00 SELČ opäť v bratislavskej Hant Aréne na Pasienkoch.

Radosť basketbalistov Interu po víťazstve v prvom zápase finále play off Slovak Sport.TV extraliga v basketbale mužov medzi BK Inter Incheba Bratislava - BC Prievidza 2. mája 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 2. mája (TASR) - Hráči Interu Bratislava zvíťazili v piatkovom prvom stretnutí finále extraligy basketbalistov nad BC Prievidza 72:54 a ujali sa vedenia v sérii 1:0.

Pred začiatkom finálovej série tréner Interu Oleg Meleščenko povedal, že ak Prievidžania nastrieľajú v zápase osem a viac trojok, tak vyhrávajú. V piatkovom prvom zápase to neplatilo. V nervóznom úvode, pod ktorý sa podpísalo množstvo chýb na oboch stranách i veľmi prísne pískanie trojice arbitrov, sa do rýchleho vedenia dostali ako prví domáci (10:3). Hostia zaznamenali prvý kôš za dva body až v 12. minúte, všetkých deväť bodov v prvej štvrtine dali Hornonitrania spoza trojkového oblúka. V druhej desaťminútovke to však boli "baníci", ktorí postupne prebrali taktovku stretnutia a otočili aj skóre. Po zlepšenej hre vyhrala Prievidza prvý polčas 30:28.

Aj úvod tretej štvrtiny patril Interu. Dôležité koše zaznamenali domáce podkošové opory Starosta s Rančíkom a Bratislavčania sériou 16:5 získali vedenie opäť na svoju stranu. Pred záverečnou časťou hry viedol Inter 50:41. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, Inter však sústredeným výkonom náskok ešte zvýšil a napokon triumfoval 72:54. Po zápase si nervy na uzde neudržal hosťujúci tréner Krunslav Krajanovič, ktorý takmer napadol domáceho kolegu Olega Meleščenka.

hlasy po zápase:

Oleg Meleščenko, tréner Interu: "Veľmi dobrý zápas, prvé dve štvrtiny poznačila nervozita na oboch stranách. Trochu som sa obával dlhej pauzy, ktorá poznačila aj náš výkon. Súper vyhral takmer všetky štatistiky. Po polčase sme mali len dve asistencie, po zmene strán sme ich zaznamenali 14. V druhom polčase sme dobre bránili aj trojky hostí. Druhý zápas bude odlišný z oboch strán. Konflikt v závere nebudem komentovať, poviem iba to, že kolega Krajnovič urazil moju mamu."

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidza: "Basketbal sme hrali asi iba štvrtinu a pol. Potom nám prestali ísť trojky a prepadali sme aj v obrane. V kľúčových momentoch sme neubránili Miloševiča, ktorý nám dal dve trojky, prestali nám ísť aj doskoky a súper nám ušiel na veľký rozdiel. Zaslúžené víťazstvo Interu, gratulujem jeho hráčom. V odpovedi na obvinenia kolegu Meleščenka musím povedať, že je klamár. Ja som jeho mamu neurazil, som vychovaný chlap."