Chára strávil na ľade 32 minút, Boston doma nestačil na Montreal

Až dvojnásobné predĺženie rozhodlo o tom, že sa Montreal ujal vedenia v sérii druhého kola play off bojov o Stanleyho pohár.

Brendan Gallagher sa teší z gólu, ktorý strelil jeho spoluhráč z Montrealu P.K. Subban. V popredí slovenský obranca Zdeno Chára. Foto: TASR/AP

New York 2. mája (TASR) - Hokejisti Montrealu Canadiens vyhrali úvodný zápas semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Bostonu Bruins 4:3 presilovkovým gólom P.K. Subbana v druhom predĺžení. Jediný Slovák v akcii Zdeno Chára sa v drese domácich bodovo nepresadil, s necelými 33 minútami na ľade bol najvyťaženejším hráčom "medveďov" a pripísal si dve strely a plusový bod.

Víťaz Prezidentskej trofeje pre najlepší tím po základnej časti Boston v dueli ani raz neviedol. Po dvoch tretinách mal Montreal dvojgólový náskok, ale minuloročný finalista Stanleyho pohára dupol na plyn a v záverečnom dejstve vyrovnal na 2:2 v priebehu šiestich minút. V 53. minúte síce znovu vrátil Canadiens vedenie Francis Bouillon, domáci ale predviedli strhujúci finiš a 118 sekúnd pred koncom tretej časti poslal zápas do predĺženia delovkou od modrej Johnny Boychuk. "Neviem, čo mám na to povedať. Celkovo sme hrali pri hre 5 na 5 dobre, zjavne sme dominovali. Mali sme aj množstvo šancí, ale nepremieňali sme ich. To bolo však v tomto zápase, musíme sa v koncovke do ďalších zlepšiť," povedal fínsky brankár Bruins Tuukka Rask, ktorý zastavil 29 striel a mal 89,7% úspešnosť zákrokov.

P.K. Subban sa stal hrdinom zápasu. Pozrite si jeho víťazný gól!

Chára mohol potom v šiestej minúte prvého predĺženia rozhodnúť o výhre Bostonu. Snažil sa prekonať Careyho Pricea z dorážky, puk balansoval v bránkovisku, ale cez bránkovú čiaru sa nedostal. O víťazovi tak rozhodol až v 85. minúte svojím druhým presným zásahom večera P.K. Subban, ktorý strelou od modrej čiary potrestal vylúčenie Matta Bartkowského. "Myslím, že vždy hráme najlepšie, keď hrám veľa. Dnes to bolo s odohratým časom (33:49 min) v poriadku, nič sa neskracovalo," uviedol hokejista tmavej pleti Subban. "Keď sa ocitnete v takej situácii a viete, že vaši spoluhráči sú unavení, no vy ešte dokážete zdolať súpera, tak to idete vyhrať. Celý čas ako zápas plynul som cítil, že čím viac hrám, tak tým lepšie sa do toho dostávam. Čím viac som sa sústredil, tým som bol viac v hre."

Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš v zostave Bostonu opäť nedostal šancu, rovnako ako gólman Montrealu Peter Budaj. Pred ním dostal prednosť Price a zaznamenal 48 úspešných zákrokov. "Cítim sa dobre. Práve preto trénujeme celý rok," povedal Price pre portál NHL.com. "Rozhodne nesedíme na gauči celú sezónu len tak, ale trénujeme."

Druhý duel série je na programe v sobotu opäť v hale TD Garden v Bostone.

Tu je zostrih celého súboja medzi Montrealom Canadiens a Boston Bruins

2. kolo play off NHL

semifinále Východnej konferencie, 1. zápas

BOSTON - MONTREAL 3:4 pp (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 43. Smith (Marchand, Hamilton), 47. Krug (Lucic, Bergeron), 59. Boychuk (Marchand, Eriksson) - 12. Subban (Markov, Plekanec), 24. Bourque (Eller), 53. Bouillon (Gionta, Bourque), 85. Subban (Markov, Briere). Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 51:33. Diváci: 17.565.

/stav série: 0:1/

Slovák v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 32:25 0 0 0 +1 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/