Matt Damon a Michael Douglas si zahrajú milenecký pár
SITA
SITA

Matt Damon a Michael Douglas si zahrajú milenecký pár

V adaptácii Thorsonových memoárov s názvom Behind the Candelabra: My Life With Liberace (1988) si zahrajú aj Rob Lowe, Debbie Reynolds, Dan Aykroyd, Scott Bakula a Cheyenne Jackson.

BRATISLAVA 1. augusta - Oscarový režisér Steven Soderbergh sa pustil do nakrúcania životopisnej snímky o americkom klaviristovi a zabávačovi Wladziuovi Valentinovi Liberacem, ktorého stvárni Michael Douglas.

Úlohu jeho omnoho mladšieho milenca Scotta Thorsona vo filme Behind the Candelabra zveril Mattovi Damonovi.

V adaptácii Thorsonových memoárov s názvom Behind the Candelabra: My Life With Liberace (1988) z produkcie HBO si zahrajú aj Rob Lowe, Debbie Reynolds, Dan Aykroyd, Scott Bakula a Cheyenne Jackson.

V médiách sa už objavila fotografia, na ktorej sú Damon a Douglas v kostýmoch a v rámci filmového deja kupujú auto.

Liberaceho kariéra trvala päť desaťročí, počas ktorých sa preslávil na celom svete. Rezignoval totiž na klasickú hudbu a stal sa šoumenom, ktorý dokázal kombinovať prvky rôznych štýlov.

Ako sám povedal, začal hrať "pop so štipkou klasiky" alebo "klasickú hudbu s vynechanými nudnými časťami".

Tiež si zakladal na interakcii s obecenstvom - so svojimi fanúšikmi komunikoval, plnil im na želania, vtipkoval a niektorých dokonca počas koncertov učil hrať na klavíri.

Nadobudol obrovský majetok, ktorým podľa magazínu People rozhodne nešetril - mal niekoľko domov, pričom tri z toho boli v Las Vegas, 18 klavírov, 20 áut, vzácne kožušiny a starožitnosti či šperky v hodnote miliónov dolárov.

Americký klavirista žil v luxuse a prepychu

Filmografia Matta Damona

Dobrý Will Hunting (1997), Zachráňte vojaka Ryana (1998), Talent pána Ripleyho (1999), Kliatba bratov Grimmovcov (2005), Správcovia osudu (2011), Kúpili sme ZOO (2011), trilógie o agentovi Bournovi (2002, 2004, 2007) či filmov Ocean\'s Eleven: Dannyho jedenástka (2001), Ocean\'s Twelve: Dannyho dvanástka (2004) a Dannyho trinástka (2007). Michael Douglas je známy vďaka snímkam Wall Street (1987) Osudová príťažlivosť (1987), Vojna Roseovcov (1989), Základný inštinkt (1992), Voľný pád (1993), Škandalózne odhalenie (1994), Americký prezident (1995), Lovci levov (1996), Hra (1997), Traffic - Nadvláda gangov (2000), Skvelí chlapci (2000), Nepovedz ani slovo (2001) alebo Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010). Klavirista sa so 17-ročným Thorsonom stretol, keď mal 56 rokov a zamestnal ho ako svojho spoločníka, asistenta a šoféra. Dvojica mala údajne päťročný milenecký vzťah, no hudobník svoju homosexualitu na verejnosti popieral.

Ich pomer sa podľa Thorsona skončil pre jeho drogovú závislosť a Liberaceho promiskuitu a v roku 1982 klavirista mladého muža prepustil. Ten následne súdnou cestou žiadal výživné 113 miliónov dolárov, no nakoniec sa dohodli na mimosúdnom vyrovnaní a Liberace svojmu expartnerovi zaplatil len 95-tisíc dolárov a daroval mu dve autá a dvoch psov.

V roku 1987 zabávač, ktorý podľa jeho slov "nerobil koncerty, ale predvádzal šou", zomrel na komplikácie spojené s AIDS. Ešte predtým sa však stihol udobriť s Thorsonom, ktorý o rok neskôr vydal spomínané memoáre. Liberaceho blízka priateľka, herečka Betty White, v roku 2011 jeho homosexualitu potvrdila.

Matt Damon získal Oscara za najlepší scenár vo filme Dobrý Will Hunting

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…