Matt Damon a Michael Douglas si zahrajú milenecký pár
SITA
SITA

Matt Damon a Michael Douglas si zahrajú milenecký pár

V adaptácii Thorsonových memoárov s názvom Behind the Candelabra: My Life With Liberace (1988) si zahrajú aj Rob Lowe, Debbie Reynolds, Dan Aykroyd, Scott Bakula a Cheyenne Jackson.

BRATISLAVA 1. augusta - Oscarový režisér Steven Soderbergh sa pustil do nakrúcania životopisnej snímky o americkom klaviristovi a zabávačovi Wladziuovi Valentinovi Liberacem, ktorého stvárni Michael Douglas.

Úlohu jeho omnoho mladšieho milenca Scotta Thorsona vo filme Behind the Candelabra zveril Mattovi Damonovi.

V adaptácii Thorsonových memoárov s názvom Behind the Candelabra: My Life With Liberace (1988) z produkcie HBO si zahrajú aj Rob Lowe, Debbie Reynolds, Dan Aykroyd, Scott Bakula a Cheyenne Jackson.

V médiách sa už objavila fotografia, na ktorej sú Damon a Douglas v kostýmoch a v rámci filmového deja kupujú auto.

Liberaceho kariéra trvala päť desaťročí, počas ktorých sa preslávil na celom svete. Rezignoval totiž na klasickú hudbu a stal sa šoumenom, ktorý dokázal kombinovať prvky rôznych štýlov.

Ako sám povedal, začal hrať "pop so štipkou klasiky" alebo "klasickú hudbu s vynechanými nudnými časťami".

Tiež si zakladal na interakcii s obecenstvom - so svojimi fanúšikmi komunikoval, plnil im na želania, vtipkoval a niektorých dokonca počas koncertov učil hrať na klavíri.

Nadobudol obrovský majetok, ktorým podľa magazínu People rozhodne nešetril - mal niekoľko domov, pričom tri z toho boli v Las Vegas, 18 klavírov, 20 áut, vzácne kožušiny a starožitnosti či šperky v hodnote miliónov dolárov.

Americký klavirista žil v luxuse a prepychu

Filmografia Matta Damona

Dobrý Will Hunting (1997), Zachráňte vojaka Ryana (1998), Talent pána Ripleyho (1999), Kliatba bratov Grimmovcov (2005), Správcovia osudu (2011), Kúpili sme ZOO (2011), trilógie o agentovi Bournovi (2002, 2004, 2007) či filmov Ocean\'s Eleven: Dannyho jedenástka (2001), Ocean\'s Twelve: Dannyho dvanástka (2004) a Dannyho trinástka (2007). Michael Douglas je známy vďaka snímkam Wall Street (1987) Osudová príťažlivosť (1987), Vojna Roseovcov (1989), Základný inštinkt (1992), Voľný pád (1993), Škandalózne odhalenie (1994), Americký prezident (1995), Lovci levov (1996), Hra (1997), Traffic - Nadvláda gangov (2000), Skvelí chlapci (2000), Nepovedz ani slovo (2001) alebo Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010). Klavirista sa so 17-ročným Thorsonom stretol, keď mal 56 rokov a zamestnal ho ako svojho spoločníka, asistenta a šoféra. Dvojica mala údajne päťročný milenecký vzťah, no hudobník svoju homosexualitu na verejnosti popieral.

Ich pomer sa podľa Thorsona skončil pre jeho drogovú závislosť a Liberaceho promiskuitu a v roku 1982 klavirista mladého muža prepustil. Ten následne súdnou cestou žiadal výživné 113 miliónov dolárov, no nakoniec sa dohodli na mimosúdnom vyrovnaní a Liberace svojmu expartnerovi zaplatil len 95-tisíc dolárov a daroval mu dve autá a dvoch psov.

V roku 1987 zabávač, ktorý podľa jeho slov "nerobil koncerty, ale predvádzal šou", zomrel na komplikácie spojené s AIDS. Ešte predtým sa však stihol udobriť s Thorsonom, ktorý o rok neskôr vydal spomínané memoáre. Liberaceho blízka priateľka, herečka Betty White, v roku 2011 jeho homosexualitu potvrdila.

Matt Damon získal Oscara za najlepší scenár vo filme Dobrý Will Hunting

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…