Matt Damon a Michael Douglas si zahrajú milenecký pár
SITA
SITA

Matt Damon a Michael Douglas si zahrajú milenecký pár

V adaptácii Thorsonových memoárov s názvom Behind the Candelabra: My Life With Liberace (1988) si zahrajú aj Rob Lowe, Debbie Reynolds, Dan Aykroyd, Scott Bakula a Cheyenne Jackson.

BRATISLAVA 1. augusta - Oscarový režisér Steven Soderbergh sa pustil do nakrúcania životopisnej snímky o americkom klaviristovi a zabávačovi Wladziuovi Valentinovi Liberacem, ktorého stvárni Michael Douglas.

Úlohu jeho omnoho mladšieho milenca Scotta Thorsona vo filme Behind the Candelabra zveril Mattovi Damonovi.

V adaptácii Thorsonových memoárov s názvom Behind the Candelabra: My Life With Liberace (1988) z produkcie HBO si zahrajú aj Rob Lowe, Debbie Reynolds, Dan Aykroyd, Scott Bakula a Cheyenne Jackson.

V médiách sa už objavila fotografia, na ktorej sú Damon a Douglas v kostýmoch a v rámci filmového deja kupujú auto.

Liberaceho kariéra trvala päť desaťročí, počas ktorých sa preslávil na celom svete. Rezignoval totiž na klasickú hudbu a stal sa šoumenom, ktorý dokázal kombinovať prvky rôznych štýlov.

Ako sám povedal, začal hrať "pop so štipkou klasiky" alebo "klasickú hudbu s vynechanými nudnými časťami".

Tiež si zakladal na interakcii s obecenstvom - so svojimi fanúšikmi komunikoval, plnil im na želania, vtipkoval a niektorých dokonca počas koncertov učil hrať na klavíri.

Nadobudol obrovský majetok, ktorým podľa magazínu People rozhodne nešetril - mal niekoľko domov, pričom tri z toho boli v Las Vegas, 18 klavírov, 20 áut, vzácne kožušiny a starožitnosti či šperky v hodnote miliónov dolárov.

Americký klavirista žil v luxuse a prepychu

Filmografia Matta Damona

Dobrý Will Hunting (1997), Zachráňte vojaka Ryana (1998), Talent pána Ripleyho (1999), Kliatba bratov Grimmovcov (2005), Správcovia osudu (2011), Kúpili sme ZOO (2011), trilógie o agentovi Bournovi (2002, 2004, 2007) či filmov Ocean\'s Eleven: Dannyho jedenástka (2001), Ocean\'s Twelve: Dannyho dvanástka (2004) a Dannyho trinástka (2007). Michael Douglas je známy vďaka snímkam Wall Street (1987) Osudová príťažlivosť (1987), Vojna Roseovcov (1989), Základný inštinkt (1992), Voľný pád (1993), Škandalózne odhalenie (1994), Americký prezident (1995), Lovci levov (1996), Hra (1997), Traffic - Nadvláda gangov (2000), Skvelí chlapci (2000), Nepovedz ani slovo (2001) alebo Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010). Klavirista sa so 17-ročným Thorsonom stretol, keď mal 56 rokov a zamestnal ho ako svojho spoločníka, asistenta a šoféra. Dvojica mala údajne päťročný milenecký vzťah, no hudobník svoju homosexualitu na verejnosti popieral.

Ich pomer sa podľa Thorsona skončil pre jeho drogovú závislosť a Liberaceho promiskuitu a v roku 1982 klavirista mladého muža prepustil. Ten následne súdnou cestou žiadal výživné 113 miliónov dolárov, no nakoniec sa dohodli na mimosúdnom vyrovnaní a Liberace svojmu expartnerovi zaplatil len 95-tisíc dolárov a daroval mu dve autá a dvoch psov.

V roku 1987 zabávač, ktorý podľa jeho slov "nerobil koncerty, ale predvádzal šou", zomrel na komplikácie spojené s AIDS. Ešte predtým sa však stihol udobriť s Thorsonom, ktorý o rok neskôr vydal spomínané memoáre. Liberaceho blízka priateľka, herečka Betty White, v roku 2011 jeho homosexualitu potvrdila.

Matt Damon získal Oscara za najlepší scenár vo filme Dobrý Will Hunting

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…