Dobré noviny
'Fantóm' Marek Mintál podpísal zmluvu s Norimbergom
SITA
SITA

'Fantóm' Marek Mintál podpísal zmluvu s Norimbergom

Najlepší strelec nemeckej Bundesligy zo sezóny 2004/2005 sa podľa vlastných slov vracia "domov", z 1. FC Norimberg podpísal zmluvu na tri roky.

NORIMBERG 30. mája - Slovenský futbalista Marek Mintál v utorok podpísal trojročný kontrakt s 1. FC Norimberg čím spečatil dlhšie avizovaný návrat do štruktúr "Der Club". Jeden rok bude pôsobiť v rezervnom tíme a následne sa bude naplno venovať trénerskému remeslu.

"Mimoriadne nás teší návrat hráča, ktorý viac ako ktokoľvek iný symbolizuje hodnoty 1. FC Norimberg do nášho košiara. Svojimi ľudskými a športovými kvalitami posunie náš klub dopredu, o tom vôbec nepochybujeme," povedal pre klubový web prezident 1. FCN Martin Bader. "Spolu s rodinou sa vraciame domov. To je najdôležitejšie," reagoval samotný "Fantóm".

Tridsaťštyriročný bývalý člen národného výberu spod Tatier pôsobil v minulej sezóne v Hanse Rostock, ten však zostúpil z II. bundesligy do nižšej súťaže a Mintál využil možnosť predčasne zmeniť pôsobisko.

Mintál odohral za Norimberg v rokoch 2003 - 2011 celkovo 208 zápasov, v ktorých strelil 75 gólov. V sezóne 2004/2005 bol kráľom strelcom v I. bundeslige a v roku 2007 sa tešil z víťazstva v Nemeckom pohári. Bavorský klub mu na 21. júla naplánoval rozlúčku s najvyššou úrovňou, pozvanie prijal úradujúci nemecký majster Borussia Dortmund.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…