V šlágri kola si Slovan a Žilina body podelili
SITA
SITA

Nováčik z Myjavy si vezie z Trnavy bod za remízu 1:1, Senica porazila v 3. kole Corgoň ligy Košice.

BRATISLAVA 29. júla - Futbalisti slovenského majstra MŠK Žilina remizovali v šlágri 3. kola Corgoň ligy na ihrisku Slovana Bratislava 1:1.

Úvodný gól zápasu strelil v nadstavenom čase 1. polčasu kanonier "belasých" Filip Šebo. Bod pre "Šošonov" zaistil v 64. minúte vyrovnávajúcim gólom Róbert Pich.

Tréner Vladimír Weiss st. po stretnutí oznámil, že to bol jeho posledný zápas na lavičke Slovana.

Prekvapujúci výsledok sa zrodil v Trnave. Domáci futbalisti, ktorí vo štvrtok nastúpia v treťom predkole Európskej ligy UEFA na pôde Steaua Bukuresť len remizovali s nováčikom z Myjavy 1:1. V treťom nedeľňajšom zápase 3. kola Corgoň ligy zvíťazila Senica nad Košicami 2:1.

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - 3. kolo - nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 45.+ Šebo - 64. Pich, ŽK: 35. Grendel, 37. Kopúnek, 89. Milinkovič - 86. Piaček, 90. Pečovský, ČK: 81. Akakpo (Žilina) za stiahnutie súpera vo vyloženej šanci, rozhodovali: Vnuk - Benko, E. Weiss, 1528 divákov

Zostavy:

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Pauschek, Gorosito, Lukšík - Kopúnek, Grendel (76. Kolčák) - L. Peltier (80. Szarka), Milinkovič, Hlohovský (67. Halenár) - Šebo

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, S. Angelovič - Pečovský - T. Majtán (87. V. Leitner), Barčík (90.+ Gergel), Paur (73. Šulek), Pich - Guima

Hlasy:

Vladimír Weiss (tréner Slovana): "Žilina hrala dobre a zaslúžene získala bod. Súper sa u nás predstavil v inom rozostavení, ako nastupuje a trochu nás tým prekvapil. Bol to môj posledný zápas na lavičke Slovana."

Frans Adelaar (tréner Žiliny): "Na Pasienkoch sme odohrali dobrý zápas. Už v prvom polčase sme si utvorili dve či tri dobré šance, ale do kabín sme odchádzali s jednogólovým mankom. Po zmene strán sme pokračovali v kvalitnom výkone. Myslím si, že sme boli dnes lepší a zaslúžili sme si získať viac ako bod. Na svojich hráčov som hrdý."

I. polčas

V úvode mal optickú prevahu Slovan, hostia zo Žliny hrozili rýchlymi protiútokmi. Jeden z nich takmer zužitkoval Pich, keď sa v 11. min predral až do šestnástky, z desiatich metrov však trafil iba brániaceho Gorosita.

V 24. min na strieľaný center zľava v podaní Lukšíka nedosiahli Šebo, Milinkovič ani Bagayoko.

O dve minúty neskôr volil Šebo namiesto strely nepresnú prihrávku a vzápätí si s ďalekonosnou delovkou Grendela poradil gólman hostí Dúbravka.

Veľkú šancu spálil po polhodine hry Žilinčan Guima, ktorý po chybe jedného z brániacich hráčov zakončil z mierneho uhla tesne vedľa.

V nadstavenom čase prvého dejstva poslal center do šestnástky hostí Bagayoko a Šebo zblízka otvoril skóre - 1:0.

II. polčas

V 51. min mohol vyrovnať Pich, ale Bagayoko mu v poslednom možnom okamihu vypichol loptu.

Po hodine hry center Bagayoka nadvihol hlavou Peltier, no lopta skončila nad žilinskou bránkou. V 64. min sa "šošoni" dočkali, z hranice pokutového územia prekvapil Putnockého aktívny krídelník Pich - 1:1. Ten istý hráč sa o šesť minút neskôr preštrikoval cez defenzívu Slovana, zakončil však iba do nôh Putnockého.

Poslednú desaťminútovku dohrávala Žilina bez vylúčeného Akakpa, ale Slovan túto početnú prevahu nedokázal proti úradujúcemu majstrovi zužitkovať na víťazný gól.

FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Góly: 52. Michal Gašparík - 67. Sládek (z pok. kopu), ŽK: 25. Čvirik, 32. Stožický, 47. Bicák - 6. Zd. Štrba, 70. Kuračka, ČK: 66. Bicák (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Jaška - Žákech, Valášek, 5813 divákov

Zostavy:

Trnava: Raška - Stožický, Čvirik, Janečka, Ľ. Hanzel - Bicák, Karhan, Gross, Michal Gašparík (78. P. Čarnota) - M. Vyskočil (46. Mikovič), Derras (46. Pavelka)

Myjava: Solnička - P. Ďuriš, Častulín, Černáček, Duga (60. Kosík) - J. Petráš (85. L. Šebek), Zd. Štrba (66. M. Dian), Peter Majerník, E. Sabo - Kuračka - Sládek

Hlasy:

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Sme sklamaní. Myjava neustále hrozila. Mali niekoľko situácií, pri ktorých nás podržal brankár Raška. My sme si vypracovali ďalšie tri tutovky, potom však prišiel jedenástkový moment. Snažili sme sa hrať na víťazstvo. Erik Sabo mal v závere na kopačke víťazstvo, ale vďaka výborne chytajúcemu Raškovi sme ani v tomto prípade neinkasovali."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Strašne sa tešíme, čo sme dnes získali. Z nášho pohľadu to bol veľmi pekný zápas. Na začiatku duelu sme mali problémy, ale neustále sme hrozili. Poviem otvorene, po vylúčení Bicáka sme chceli vyhrať. Veľmi sa tešíme z bodu z trnavskej pôdy."

I. polčas

Hostia sa predviedli už v 2. min, keď z 20 m Sabov halfvolej Raška bezpečne kryl. V základnej zostave Myjavčanov nastúpila pätica exspartakovcov - Ďuriš, Černáček, Sabo, Petráš a Kuračka.

Nováčik súťaže pokračoval v nebojácnom výkone, v 6. min zazvonila Raškova žrď po hlavičke Častulína. Domácich Trnavčanov hostia úplne zaskočili behavou, kombinačnou a nebojácnou hrou.

Prvú "gólovku" na domácich kopačkách mal v 13. min po Bicákovom centri z ľavej strany Gašparík, ale jeho zakončenie smerovalo vedľa Solničkovej žrde.

Po tomto momente prevzali iniciatívu zverenci trénera Pavla Hoftycha. Šance Derrasa a Bicáka však zostali nevyužité.

V 37. min sa po ľavej strane prekľučkoval do šance Kuračka, ľavačkou vystrelil, ale Raška loptu spod brvna vytlačil na rohový kop.

Tesne pred polčasovou prestávkou ten istý hráč preveril kvality domáceho strážcu svätyne, ktorý tentoraz robinzonádou vytlačil loptu znova na roh.

II. polčas

V 52. min si domáci konečne zakričali "gól". Lopta sa z rohového kopu dostala až ku Gašparíkovi, ktorý z hranice pokutového územia napriahol a loptu nekompromisne poslal k pravej žrdi - 1:0.

O štyri minúty neskôr mohol zvýšiť vedenie Trnavy Gross, ale lopta z jeho hlavy letela tesne nad Solničkovu bránku. V 64. min mal vyrovnanie na kopačke Petráš, ale neuspel. O dve minúty po kontakte Bicáka so Sládekom ukázal rozhodca na biely bod.

Pre Trnavčana to bola dvojitá smola, Bicák bol vylúčený a následne hostia z pokutového kopu Sládekom vyrovnali. V 86. min dlhý aut Karhana usmernil Pavelka hlavou na bránku Myjavy, Solnička sa však nenechal prekvapiť. O minútu nato Gross vyprášil rukavice gólmana hostí. V poslednej minúte sa Myjavčan Sabo rútil sám na domáceho brankára Rašku, ale ten zabránil pohrome pre Trnavu. Hostia si napokon z horúcej trnavskej pôdy odviezli cenný bod.

FK Senica - MFK Košice 2:1 (1:1)

Góly: 38. M. Babic, 52. Jaroslav Diviš - 16. Škutka, ŽK: 19. Hovančík, 56. Šinglár, 75. Sekulič (všetci Košice), ČK: 56. Križko (Senica) za úder päsťou, rozhodovali: Fajčík - D. Hrčka, Poláček, 1636 divákov

Zostavy:

Senica: Švenger - Krajčík, Brabec, V. Koutný, Kalabiška - Križko, M. Babic (58. Wijlaars), Jaroslav Diviš (88. Varadi), T. Kóňa - Blackburn (70. Frýdek), Masaryk

Košice: Tofiloski - Ostojič (58. Ján Novák), Bašista, Kavka, Sekulič - Šinglár - Viazanko, K. Kuzma (78. Gál-Andrezly), Karaš - Hovančík (46. U. Matič), Škutka

Hlasy:

Zdeněk Psotka (tréner Senice): "Chceli sme nadviazať na náš výkon proti APOEL-u Nikózia. Najmä v prvom polčase nám však chýbala odvaha. Hráči sa v krídelných priestoroch nedokázali presadiť jeden proti jednému. Košičania mali veľmi nebezpečné brejkové situácie. Majú dobrých hráčov, ktorí dokázali prvým dotykom zrýchliť hru. Zápas ovplyvnila hrubá nedisciplinovanosť Križka, po ktorej bol vylúčený. V závere zápasu sme mali šťastie."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Na zápas do Senice som sa veľmi tešil. Súpera som videl v dueloch proti Prešovu aj proti Nikózii. Chceli sme si to futbalovo rozdať. Do nášho gólu to bol dobrý zápas, od tohto okamihu sa však na ihrisku začala objavovať až prílišná nervozita. Z tohto pohľadu som sklamaný."

I. polčas

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 po nedeľňajších zápasoch 3. kola:

---------------------------------------------------------------------

12. FC ViOn Zlaté Moravce 3 0 1 2 3:7 1 Seničania boli v úvodnom polčase aktívnejší, ale inkasovali gól ako prví. V 16. min skúsený krajný bek Krajčík nepochopiteľne prihral loptu do brejku Škutkovi, ktorý využil ponúknutú príležitosť na otvorenie skóre - 0:1. Domáci sa snažili rýchlo odpovedať, ale Blackburn ani na dvakrát neprekonal Tofiloského.

Podarilo sa to až Babicovi v 38. min: Masaryk našiel na krídle Krajčíka, ktorý odcentroval do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval spomenutý strelec a hlavičkou vyrovnal.

Už o tri minúty neskôr mohlo znova zahrmieť na druhej strane, lebo Kuzma si pred šestnástkou "zasekol" Križka, ale jeho delovka tesne minula hornú žrď. Blackburn mohol v závere I. polčasu nakloniť misky váh na senickú stranu, lenže spoľahlivý Tofiloski si poradil s jeho pokusom.

II. polčas

Krátko po zmene strán sa domáci ujali vedenia, keď zmätok v košickej obrane potrestal Jaroslav Diviš - 2:1. Od 56. min však hrali oslabení o Križka, ktorý za úder päsťou videl červenú kartu.

Napriek tomu si v 60. min utvorili veľkú šancu, keď po Kóňovom rohu Koutný sklepol loptu na Brabca, no jeho strela skončila iba v náručí hosťujúceho gólmana. Košičania potom svojho súpera zatlačili, ich hru oživil príchod Jána Nováka na trávnik, ale všetky ich snahy o vyrovnanie sa skončili neúspešne. V nadstavenom čase ešte Bašista trafil brvno.