Masáž prospieva telu aj duši
SITA
SITA

Masáž prospieva telu aj duši

O tej najvhodnejšej masáži pre vás na mieru sa poraďte so skúseným masérom. My vám ponúkame stručný prehľad najznámejších masážnych techník.

BRATISLAVA 30. júla - Masážnych techník existuje mnoho, pre každého človeka sa dá nájsť vhodná. Masáž však zaberá nielen na zdravotné problémy, pomáha zlepšiť aj psychický stav. Dokáže totiž odstrániť pocity únavy, napätia a stresu. Ktorá masáž je ale tá správna práve pre vás?

O vhodnej masáži sa treba poradiť v masážnom salóne, kde by mal skúsený masér vedieť poradiť vhodný druh. Niektoré masáže sú totiž pri niektorých chorobách zakázané, a môžu tak urobiť viac škody ako úžitku.

Švédska masáž

Masér trie a hnieti svaly a tým ich uvoľňuje. Pomáha pri nespavosti, odbúrava stres, podporuje látkovú výmenu v tele a uvoľňuje aj stuhnuté svaly.

Bowenova masáž

Uvoľňuje stres a napätie zo svalov a spočíva v sérii jemných, presne určených pohybov. Tie v tele aktivizujú jeho prirodzené regeneračné a hojivé mechanizmy.

Masáž chodidiel

Chodidlo má veľa akupresúrnych bodov, ktoré sú prepojené s rôznymi orgánmi alebo časťami tela. Ich stláčaním sa stimulujú jednotlivé funkcie orgánov a tak nastáva liečba problému.

Masáž s aroma olejmi

Masér vyberie vhodný druh esenciálneho oleja, ktorý vtiera do pokožky. Takáto masáž priaznivo pôsobí na nervový systém, ale aj vnútorné orgány.

Lymfatická drenáž

Oddplavuje teda škodliviny z organizmu, čím pomáha pri odstraňovaní celulitídy. Pri masáži masér špeciálnymi dotykmi rozprúdi lymfatický systém. Masáž zbavuje svalových kŕčov a bolesti svalov a odstraňuje aj nespavosť, bolesti hlavy a odporúča sa pri problémoch s krvým obehom.

Thajská masáž

Odstraňuje napätie a bolesť svalov a spája v sebe preťahovanie rôznych častí tela a stimulovanie tlakových bodov. Začína sa masážou chodidiel, kde cez tlaky na reflexné body masér uvoľní napätie zo svalov.

Ajúrvédska masáž

Uvoľňuje fyzické aj psychické napätie. Vyplavuje z tela škodlivé látky, pômáha pri celulitíde a upravuje krvný tlak. Začína sa liatím teplého oleja na hlavu počas toho masér masíruje pokožku hlavy, pokračuje sa masážou tvárou a tela.

Čínska masáž

Spočíva v kombinácii tlaku rúk, masážnych techník a vibrácií na akupunktúrne body, čím sa stimuluje prúd energie. Zbavuje bolestí chrbtice, kĺbov, svalov, mogrén, bolestí hlavy a vyčerpania z práce.

Shiatsu

Používa sa pri nej princíp masáže a akupresúry zároveň. Masér uvoľňuje energetické bloky, ktoré sú nasedkom stresu a napätia. Určená je najmä pre ľudí, ktorých trápi bolesť chrbtice a natiahnuté svaly.

Masáž s kameňmi

Masér telo naolejuje a hladí teplými lávovými kameňmi, na záver studenými mramorovými. Teplo a chlad podporujú prekrvenie tela.

Zvuková masáž

Prináša hĺbkové uvoľnenie,ale pomáha aj pri bolestiach chrbtice, kožných problémoch a hormonálnych poruchách. Počas masáže na telo položia rôzne veľké kovové misky a jemnými údermi do nich masér vyvoláva zvuky. Tóny z úderov obnovujú prerušené toky energie v tele a tým sa liečia zdravotné aj psychické problémy.

Masáž s bankami

Masér prikladá na telo sklenné banky. V nádobkách sa vytvára podtlak, čím sa prekrvuje koža a praskajú drobné vlásočnice, čím sa z tela odplavujú škodlivé látky a uvoľňujú sa stuhnuté svaly. Pomáha pri stuhnutých svalov na krku a chrbáte, problémoch so žalúdkom a črevami ale aj zápale kĺbov, vysokom krvnom tlaku a migrénach.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…