Tatranský šéfkuchár a jeho tím varil aj pre kapelu Olympic
TASR
TASR

Tatranský šéfkuchár a jeho tím varil aj pre kapelu Olympic

Okrem kapely Olympic varil už napríklad aj pre Lucie Bílú, Karla Gotta, Michala Davida, ale aj pre prezidentov V4 či thajskú princeznú a britského herca Jeremyho Ironsa.

Na snímke čeká skupina Olympic počas koncertu v sále Grand Hotela Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách Foto: TASR/Oliver Ondráš

Štrbské Pleso 24. marca (TASR) – Tatranský kuchár Tomáš Tejbus a jeho tím varil už aj pre také hviezdy, ako je česká rocková kapela Olympic.

"Rokové menu sme zvolili čisto tradičné slovenské, podávali sme bravčové líčka, pečenú koreňovú zeleninu, chrenovú penu, ale aj lokálnu divinu s brusnicami a chlebovou knedľou. Čiže veci, ktoré majú všetci radi," priblížil šéfkuchár pre TASR večerný chod pre kapelu Olympic, ktorý podávali v sobotu (22.3.) po koncerte v jednom z tatranských hotelov.

Neobával sa toho, že by rockovým hudobníkom nechutilo, pripravili pre nich aj tradičnú orechovú štrúdľu či penu z lesného ovocia ako dezert. "Menu si stále skladáme sami, snažíme sa, aby bolo tradičné domáce, no zároveň tam bolo niečo medzinárodné, keďže máme veľa zahraničných klientov," dodal Tejbus s tým, že jeho snahou je ukázať, že aj na Slovensku dokážu kuchári variť chutné a zároveň oku lahodiace jedlá.

Podľa neho má na kuchársky personál vždy vplyv, keď varí pre niekoho, kto je známy alebo niečím významný. "Snažíme sa podať maximum, tak ako pre každého hosťa, tak aj pre rockové hviezdy. Každé varenie je ale iné, každý má rád niečo iné, takže aj od toho sa odvíja naša práca," zdôraznil šéfkuchár, ktorý v hoteli Kempinski na Štrbskom Plese pôsobí už päť rokov. A práve tu sa snaží budovať si svoju najvýraznejšiu kariéru. Ako sám tvrdí, naučil sa tu od domácich i zahraničných šéfkuchárov množstvo vecí, ktoré ho posúvali ďalej.

Tejbus šéfuje tímu zloženému z desiatich ďalších kuchárov vrátane šéfkuchára, z ktorých časť pripravuje večerné menu a traja pracujú na raňajkách. "Máme aj kopec pomocníkov v kuchyni, ktorí sa taktiež podieľajú na našich kuchárskych prekvapeniach. Dá sa povedať, že sme taká firma vo firme," uzavrel Tejbus. Okrem kapely Olympic varil už napríklad aj pre Lucie Bílú, Karla Gotta, Michala Davida, ale aj pre prezidentov V4 či thajskú princeznú a britského herca Jeremyho Ironsa.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…