V Banskej Bystrici pribudne nová cyklotrasa, je v štádiu projektovania
TASR
TASR

V Banskej Bystrici pribudne nová cyklotrasa, je v štádiu projektovania

Navrhnutý projekt počíta s prepojením mesta s miestnou časťou Šalková, odkiaľ vedie priame napojenie na nadregionálne cykloturistické trasy Zelená stuha Pohronia a Donovalská cyklomagistrála.

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Banská Bystrica 19. marca (TASR) – V krajskom meste Banská Bystrica má pribudnúť nová cyklotrasa, ktorá tiež prepojí mesto s miestnou časťou Šalková. Primátor Banskej Bystrice Peter Gogola a generálny riaditeľ spoločnosti Granvia, a. s. Eric Genetre totiž v tomto týždni podpísali darovaciu zmluvu, podľa ktorej koncesionár severného obchvatu R1 PR1BINA Granvia, a. s. finančne podporí výstavbu novej cyklotrasy v meste pod Urpínom. TASR informovala hovorkyňa primátora Martina Kanisová.

Navrhnutý projekt počíta s prepojením mesta Banská Bystrica východným smerom s miestnou časťou Šalková, odkiaľ vedie priame napojenie na nadregionálne cykloturistické trasy Zelená stuha Pohronia a Donovalská cyklomagistrála. Projekt je okrem iného aj súčasťou cykloradiály R10, ktorá je navrhnutá v Územnom genereli nemotorovej dopravy mesta Banská Bystrica. Plánovaná cyklotrasa je momentálne v štádiu projektovania. Jej odhadovaná dĺžka predstavuje 3,2 kilometra.

"Som presvedčený o tom, že správa o podpísaní darovacej zmluvy poteší mnohých Banskobystričanov. V našom meste sa usilujeme o rozvoj nemotorovej dopravy a podporu iných spôsobov dopravy ako je individuálny motorizmus. Je podľa mňa potrebné myslieť do budúcnosti, šetriť životné prostredie a zachovať ho tak pre budúce generácie," povedal Gogola. Podľa jeho ďalších slov ich úlohou je vytvárať podmienky, aby sa takéto spôsoby dopravy mohli rozvíjať, a preto je veľmi rád, že sa im postupne darí spájať jednotlivé cyklotrasy tak, aby vytvorili funkčnú sieť.

"Vybudovanie kvalitnej cyklotrasy výrazne prispeje k zvýšeniu bezpečnosti cyklistickej komunity a sme radi, že ju môžeme podporiť. Veríme, že cyklotrasa bude prínosom pre všetkých užívateľov dopravy," dodal Genetre.

Nadšenci cyklistiky nájdu viac informácií na internetovej stránke mesta Banská Bystrica www.banskabystrica.sk. Informácie budú pravidelne aktualizované.

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…