Nie som scientológ, bezpečnostným rizikom je Fico, tvrdí Kiska
TASR
TASR

Nie som scientológ, bezpečnostným rizikom je Fico, tvrdí Kiska

Popiera akékoľvek Ficove obvinenia, tvrdí, že scientológia ho nezaujíma.

Kandidát na prezidenta SR Andrej Kiska Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 18. marca (TASR) - Nie som scientológ, bezpečnostné riziko pre Slovensko predstavuje premiér a prezidentský kandidát Robert Fico (Smer-SD). V reakcii na premiérove vyjadrenia to vyhlásil Andrej Kiska, ktorý sa necíti byť bezpečnostným rizikom pre Slovensko.

"Toto je typická hra premiéra, bojí sa, že prehrá. Bezpečnostné riziko pre našu krajinu je premiér, lebo nevie riešiť problémy ľudí. Nespokojnosť tu narastá a to je riziko," povedal na tlačovej konferencii v Bratislave prezidentský kandidát Kiska. Dodal, že zváži ďalšie trestné oznámenie na Fica.

Popiera akékoľvek Ficove obvinenia, tvrdí, že scientológia ho nezaujíma. Potvrdil, že vlastníka školy manažmentu Rona Hubbarda Ladislava Pavlíka pozná ako osobu, odmieta ale prepojenie na scientológiu. "Nikdy som sa o to nezaujímal. Nenechajme sa vtiahnuť do premiérových hier," zopakoval Kiska. Na otázku, či podľa neho nie sú scientológovia bezpečnostné riziko, povedal, že nevie, čo to scientológia je.

Pokiaľ ide o jeho prednášku v škole zakladateľa scientológie Rona Hubbarda, povedal, že "na žiadnej takejto škole neprednášal". Dodal, že k stovkám svojich prednášok sa už vyjadroval, ľudí, ktorým prednášal, si nikdy nelustroval. "A popieram tieto bludné obvinenia premiéra zo spojenia s akoukoľvek sektou," vyhlásil Kiska. Na otázku, či počul o internom pravidle scientológov, že môžu klamať o tom, či patria k scientológii, povedal, že sa o to nikdy nezaujímal a nie je scientológ.

Fico trvá na tom, že Kiska má blízko k sekte scientológov. "Ľudí z tejto sekty pozná, stretáva sa s nimi a spolupracuje," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii Fico. Dodal, že sekta scientológov nie je na Slovensku registrovaná. Pripomenul, že v zahraničí je scientologická cirkev, ktorú založil Ron Hubbard, často považovaná za bezpečnostné riziko a aj na Slovensku už viacero firiem prišlo o bezpečnostné previerky preto, že sa zistili ich kontakty na túto sektu. Podľa Fica Kiska preukázateľne pozná ľudí blízkych tejto sekte a v minulosti s nimi spolupracoval.

Premiér uviedol, že Kiska vydal knihu vo vydavateľstve, ktorého vlastník je aj majiteľom školy manažmentu pomenovanej po Ronovi Hubbardovi. Ten istý človek ku knihe napísal aj predslov. Kiska sa podľa Fica zúčastnil na viacerých akciách organizovaných týmto človekom, na ktorých boli viacerí ľudia blízki scientologickej cirkvi.

Kiska vyzýva premiéra, aby diskutoval o problémoch Slovenska a nedával "krivé obvinenia". Nechce, aby kampaň pred druhým kolom prezidentských volieb bola o byte na Vazovovej, emisných zmenkách či hlase podobnému Ficovi. "Budem sa pýtať, či naozaj splnil sľuby, ktoré dal ľuďom. Budem sa ho pýtať, ako sa ľuďom žije, prečo krajina stagnuje," uviedol Kiska. Volá po férovej diskusii s protikandidátom Ficom. "Hovorme o tom, ako vidíme Slovensko a prezidenta," povedal s tým, že chce byť nestranícky kandidát, ktorý bude protiváhou vláde a bude sa zastávať ľudí.

Kiska chce byť prezidentom pre všetkých občanov, vrátane menšín. V súvislosti s ponukou politických strán na podporu povedal, že chce zostať nezávislým kandidátom. Politikov žiada o to, aby ľudí presviedčali, nech prídu voliť. Kiska sa pokúsi aj v najbližších dňoch presviedčať ľudí, že on je správna voľba a že treba zabrániť jednej strane, aby ovládla všetky funkcie na Slovensku. "Nepremárnime čas, dnes sme blízko k tomu, aby jedna strana neovládla všetko," uzavrel.

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…