Procházka by bol seriózny politický partner, myslí si Fico
TASR
TASR

Procházka by bol seriózny politický partner, myslí si Fico

Dodal, že Smer-SD by privítal určitý protipól svojej politiky v podobe lídra na pravej strane politického spektra.

Kandidát na prezidenta SR Radoslav Procházka na brífingu vo svojej volebnej centrále po zverejnení priebežných neoficiálnych výsledkov Štatistického úradu SR. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 18. marca (TASR) - Výsledok Radoslava Procházku v prezidentských voľbách vyvoláva rešpekt a dá sa predpokladať, že sa ho pokúsi využiť v ďalších politických aktivitách. Týmito slovami dnes reagoval na tretie miesto Radoslava Procházku v prvom kole prezidentských volieb kandidát Smeru-SD Robert Fico.

"Rešpekt k tomuto výsledku vyjadrujem, myslím si, že pán Procházka uvažuje takto isto a bude chcieť ísť ďalej," povedal Fico. "Nepoznáme štruktúru týchto (Procházkových, pozn. TASR) hlasov, aké sú to hlasy, ale ak by sa rozhodol ísť ďalej, bol by to určite seriózny politický súper. Na rozdiel od iných, ktorí sa po debakli pána Hrušovského veľmi jasne vytrácajú zo slovenskej politickej scény," zdôraznil Fico.

Dodal, že Smer-SD by privítal určitý protipól svojej politiky v podobe lídra na pravej strane politického spektra. "Niekoľkokrát som definoval môj záujem ako predsedu silnej ľavicovej strany, aby sa pravica na Slovensku konsolidovala a štandardizovala. Povedal som veľmi jasne, že nie je dobre, ak dochádza k ďalšiemu a ďalšiemu štiepeniu pravice. To vytvára priestor pre pravicový extrémizmus," povedal Fico.

Prvé kolo prezidentských volieb sa skončilo víťazstvom Roberta Fica (531.919 hlasov, 27,8 percenta) a Andreja Kisku (455.996 hlasov, 23,8 percenta). Títo dvaja sa 29. marca stretnú v druhom kole voľby hlavy štátu. Tretie, nepostupové miesto obsadil Radoslav Procházka (403.548 hlasov, 21,1 percenta).

Na ďalších priečkach skončili Milan Kňažko (244.401 hlasov, 12,9 percenta), Gyula Bárdos (97.035 hlasov, 5,1 percenta), Pavol Hrušovský (63.298 hlasov, 3,3 percenta), Helena Mezenská (45.180 hlasov, 2,4 percenta), Ján Jurišta (12.209 hlasov, 0,6 percenta), Ján Čarnogurský (12.207 hlasov, 0,6 percenta), Viliam Fischer (9514 hlasov, 0,5 percenta), Jozef Behýl (9126 hlasov, 0,5 percenta), Milan Melník (7678 hlasov, 0,4 percenta), Jozef Šimko (4674 hlasov, 0,2 percenta) a Stanislav Martinčko (2547 hlasov, 0,1 percenta).

Volebná účasť dosiahla 43,4 percenta.

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…