Jurčo dal o sebe opäť vedieť parádnym gólom, Detroit však prehral

Jaroslav Halák premiéru v drese Washingtonu zatiaľ neabsolvoval. Zápas sledoval zo striedačky.

Tomáš Jurčo sa teší z gólu v sieti Colorada. Foto: TASR/AP

New York 7. marca (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na piatok desiatimi zápasmi.

Svoje štatistiky si rozšíril útočník Detroitu Tomáš Jurčo, ktorý zaznamenal piaty gól v sezóne. Ani to však Red Wings nestačilo a Coloradu podľahli 2:3 pp. Slovenský reprezentant sa strelecky presadil v 33. minúte stretnutia. Okrem toho mal po zápase na svojom konte jedu mínusku a tri strelecké pokusy. Jeho krajan Tomáš Tatar patril s piatimi strelami medzi najaktívnejších hráčov.

V ďalšom stretnutí si Montreal odviezol z ľadu Phoenixu prehru 2:5. Celý zápas odchytal Peter Budaj, ktorý kryl 18 z 23 striel súpera.

Tretí triumf v rade zaznamenal Boston, keď si na domácom ľade poradil s Washingtonom hladko 3:0. Na strane domácich nechýbal Zdeno Chára, ktorý odohral 20:38 minút. Na svoju premiéru v drese Capitals si ešte musí počkať Jaroslav Halák, ktorý sledoval duel iba zo striedačky.

Los Angeles už aj so slovenským útočníkom Mariánom Gáboríkom zvíťazili nad Winnipegom 3:1. Slovenský reprezentant strávil na ľade 16:38 min a pripísal si jeden mínusový bod a tri strely na bránku.

Chárov Boston zdolal Washington 3:0

Gáborík sa v premiére za kráľov nepresdil

Mladíci Tatar a Jurčo opäť robili vietor

Chicago si pochutnalo na Columbuse

Výsledky:

Boston - Washington 3:0, Winnipeg - Los Angeles 1:3, Tampa Bay - Buffalo 1:3, Detroit - Colorado 2:3 pp /za domácich T. JURČO 1+0/, Chicago - Columbus 6:1, Nashville - St. Louis 1:2, Dallas - Vancouver 6:1, Phoenix - Montreal 5:2, Edmonton - NY Islanders 3:2 pp, San Jose - Pittsburgh 5:3