Ronaldo prekonal gólový rekord pri jasnom triumfe Portugalska

Kanonier Realu Madrid má na konte aktuálne 49 gólov v národnom tíme Portugalska, o dva viac ako doterajší spoludržiteľ rekordného zápisu Pauleta.

Portugalský hráč Cristiano Ronaldo strieľa otvárací gól do bránky Kamerunu počas prípravného futbalového zápasu Portugalsko - Kamerun v Leirii 5. marca 2014. Foto: TASR/AP

Leiria 6. marca (TASR) - Cristiano Ronaldo dvoma gólmi prispel v stredu k jasnému triumfu futbalistov Portugalska v prípravnom dueli nad Kamerunom 5:1 a osamostatnil sa na čele historickej tabuľky najlepších strelcov v reprezentačnom drese svojej krajiny.

Kanonier Realu Madrid má na konte aktuálne 49 gólov v národnom tíme Portugalska, o dva viac ako doterajší spoludržiteľ rekordného zápisu Pauleta. "Nestarám sa o prekonávanie rekordov. Tie prichádzajú prirodzene, keď človek ukazuje dostatok oddanosti," povedal 29-ročný Ronaldo po zápase pre portugalskú televíziu RTP.

V súboji dvoch účastníkov MS 2014 v Brazílii rozhodli na štadióne v Leirii po vyrovnanom prvom polčase domáci o svojom triumfe až po prestávke, keď dali v priebehu osemnástich minút štyri góly. Držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta za uplynulý rok Ronaldo otvoril skóre duelu v 21. minúte a spečatil ho presným zásahom na 5:1 sedem minút pred koncom.

Napriek vysokému víťazstvu krotil kouč Portugalska Paulo Bento prehnaný optimizmus: "Určite sa pre výsledok 5:1 nechceme dostať do prílišnej eufórie..."