Takmer som zomrela, priznáva Serena Williamsová

Rozčúlená Američanka dosiahla - aj vďaka burcovaniu publikom - priebežný obrat na 2:1 a počas prestávky po treťom geme si neodpustila výlevy na adresu rozhodkyne.

PARÍŽ 29. mája - Americká tenistka Serena Williamsová vie o súkromnej tragédii, ktorá pred rokom postihla jej utorňajšiu premožiteľku z 1. kola Roland Garros v Paríži, domácu Virginie Razzanovú.

K téme sa postavila filozoficky a paušalizujúco.

"Je to komplikovaný podnet na úvahu. Všetci máme nejaký príbeh. Ja som takmer zomrela, moja sestra Venus má trápenie, teraz napríklad Mardy Fish. Život to prináša a záleží na tom, ako si s tým dokážete poradiť. Virginie sa s tým očividne vyrovnala veľmi dobre," povedala na tlačovej besede po prehre 6:4, 6:7 (5), 3:6 (z 5:1 v tajbrejku) Serena Williamsová, ktorá prekonala pľúcnu embóliu a svojím vyhlásením pripomenula aj Sjögrenov syndróm V. Williamsovej.

Razzanovej vlaňajšie vystúpenie na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska sprevádzali obrovské sympatie publika.

Osemfinalistka RG 2009 totiž vtedy nastúpila proti austrálskej reprezentantke so slovenským pôvodom Jarmile Gajdošovej (3:6, 1:6) iba 8 dní po tom, ako skonal jej snúbenec Stéphane Vidal. Francúzkin kouč mal nádor na mozgu, s ktorým bojoval deväť rokov, napokon však túto bitku prehral a na smrteľnej posteli požiadal svoju partnerku o "pietny" štart v Paríži.

"Come on"

Utorňajší extrémne dramatický zápas na hlavnom dvorci Philippa Chatriera, v ktorom sa jednoznačne favorizovaná Američanka dostala z 0:5 v treťom dejstve až na 3:5 a k dovedna piatim brejkbalom v "nekonečnej" deviatej hre s 30 fiftínmi, mal sprievodnú pikantériu v podobe rozhodkyne Evy Asderakiovej.

Grékyňa totiž vlani na newyorských US Open mala verbálnu roztržku so Serenou na začiatku druhého setu jej finálového stretnutia so Samanthou Stosurovou (2:6, 3:6).

Pod hrozbou brejkbalu v úvodnom geme druhého dejstva dala hostiteľka víťazný úder a zakričala "Come on!" skôr, než súperka stihla bezmocne priložiť raketu k loptičke. Asderakiová pre "vedomé vyrušenie" prisúdila fiftín Austrálčanke.

Williamsová vs. rozhodkyňa

Rozčúlená Američanka dosiahla - aj vďaka burcovaniu publikom - priebežný obrat na 2:1 a počas prestávky po treťom geme si neodpustila výlevy na adresu rozhodkyne, ktorú napríklad varovala, aby sa nepozerala jej smerom. Napokon vyviazla s pokutou 2000 USD.

"Nepatrí medzi moje obľúbenkyne," odvetila teraz Serena na otázku, či je pre ňu Asderakiová nočnou morou.

Mladšia zo sestier Williamsových premiérovo vo svojej kariére nezvládla úvodnú prekážku v singli na niektorom z podujatí veľkej štvorky.

Tridsaťročná víťazka Roland Garros 2002 dosiaľ mala v 1. kolách na vrcholných turnajoch skóre 46:0.