Russell Crowe bude režisérom, chystá film o komikovi
SITA
SITA

Russell Crowe bude režisérom, chystá film o komikovi

Russell Crowe pripravuje svoj celovečerný režisérsky debut o živote amerického stand-up komedianta Billa Hicksa.

BRATISLAVA 25. júla - Austrálsky herec Russell Crowe pripravuje svoj celovečerný režisérsky debut. V roku 2013 by mal začať nakrúcať životopisnú snímku o americkom stand-up komediantovi Billovi Hicksovi, ktorý v roku 1994 vo veku 32 rokov prehral boj s rakovinou pankreasu.

O scenár filmu sa postará jeho kamarát Mark Staufer. "Život Billa Hicksa bol tragicky krátky, no veľmi zaujímavý," povedal Staufer. Ten v rozhovore pre Australian Daily Telegraph okrem iného uviedol, že scenár už niekoľkokrát prepisoval.

Zatiaľ nie je známe, kto stvárni hlavnú úlohu. Aj keď tvorcovia v minulosti uvažovali, že by to mohol byť samotný Crowe, v súčasnosti sa prikláňajú k alternatíve, že to bude niekto iný. Život Billa Hicksa nedávno priblížil dokument s názvom American: The Bill Hicks Story (2009) režisérskej dvojice Matt Harlock a Paul Thomas.

Štyridsaťosemročný Crowe sa narodil v novozélandskom Wellingtone, no žije v Austrálii. Preslávil sa najmä vďaka historickej snímke Gladiátor Ridleyho Scotta, ktorá mu v roku 2001 vyniesla Oscara. Na svojom konte má aj ďalšie dve nominácie na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied za hlavné úlohy v snímkach Dymová clona (1999) a Čistá duša (2001).

Účinkoval napríklad aj vo filmoch Rýchlejší ako smrť (1995), L. A. - Utajené skutočnosti (1997), Master & Commander: Odvrátená strana sveta (2003), Druhá šanca (2005), Dobrý ročník (2006), 3:10 vlak do Yumy (2007), Pavučina lží (2008), Na odstrel (2009), Tri dni k slobode (2010) či Robin Hood (2010).

V súčasnosti na Islande nakrúca adaptáciu biblického príbehu o Noemovej arche, ktorú režíruje jeden z najuznávanejších filmárov súčasnosti Darren Aronofsky. Crowe v nej stvárni hlavnú postavu Noema.

Ešte predtým ho jeho fanúšikovia uvidia v akčnom filme The Man With The Iron Fists, v snímke o Supermanovi Man of Steel v réžii Zacka Snydera, v krimidráme Broken City a vo filmovom muzikáli Bedári režiséra Toma Hoopera, ktorý by mal mať na Slovensku premiéru 31. januára 2013. Informácie pochádzajú z webovej stránky collider.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…