Mlynár nepostúpil z kvalifikácie šprintu:

Víťaz kvalifikácie Hattestad dosiahol na 1,8 km dlhej trati čas 3:28,35 s náskokom 1,91 s na Rusa Sergeja Usťugova, tretí skončil Talian Federico Pellegrino (+2,03).

Na snímke slovenský bežec na lyžiach Peter Mlynár na trati počas kvalifikácie šprintu mužov voľnou technikou na XXII. zimných olympijských hier v Červenej Poľane 11. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Červená Poľana 11. februára (TASR) - Slovenský bežec na lyžiach Peter Mlynár nepostúpil na ZOH v Soči z kvalifikácie šprintu voľnou technikou do vyraďovacích bojov.

Dvadsaťpäťročný dvojnásobný olympionik obsadil v komplexe Laura časom 3:51,76 min až 66. miesto so stratou vyše 23 sekúnd na najrýchlejšieho Nóra Ola Vigena Hattestada. Na prienik do elitnej tridsiatky mu chýbalo 13,88 s. Pred štyrmi rokmi vo Vancouveri Mlynár obsadil v kvalifikácii šprintu klasicky 57. priečku.

"Snažil som sa, ale vôbec to nestačilo. Bolo to z mojej strany slabšie," povedal pre TASR Mlynár. "Vvýrazne sa oteplilo, takže sneh bol mäkký. Mne takéto podmienky nesedia, sú skôr pre ľahších pretekárov. Na zjazdoch bolo veľa pádov, ja som sa im síce vyhol, ale nemal som k tomu ďaleko."